| |
|

On-line (5 minut) jest 6 gości
|
Tabata
Tabata to imię japońskiego naukowca, który wymyślił interesujący sposób na poprawienie wydolności tlenowej i beztlenowej jednocześnie. To jeden z tych dziwnych programów treningowych, które sprawdzają się świetnie u ciężarowców, kolarzy jaki i osób, które po prostu chcą zrzucić trochę kilogramów.
Trening ten jest prosty, ale i zarazem tak brutalny i ciężki, że zanim się go nie spróbuje, to ciężko uwierzyć w jego skuteczność.
Zasady treningu
Wybieramy jedno ćwiczenie i wykonujemy je w następujący sposób:
- przez 20 sekund rob najwięcej powtórzeń ile dasz radę -następnie 10 sekund odpoczynku -powtórz 7 razy
Dobór ćwiczeń
Ćwiczenia, które wybierzesz muszą angażować jak najwięcej mięśni, muszą umożliwić w razie potrzeby bezpieczne odłożenie ciężaru bez ryzyka kontuzji oraz muszą umożliwić szybkie odłożenie ciężaru po 20 sek..
Autor poleca przysiady ze sztangą trzymaną z przodu oraz tzw.thrusters. Jeśli chodzi o przysiad to nie trzeba nic tłumaczyć, thrusters wykonujemy w następujący sposób:
-stajemy w rozkroku, trzymając sztangielki na wysokości barków, następnie wykonujemy przysiad utrzymując sztangielki na barkach, podczas podnoszenia się z przysiadu wyciskamy sztangielki do pełnego wyprostu rąk, następnie opuszczamy sztangielki do początkowej pozycji
Dodatkową zaletą tego drugiego ćwiczenia jest to, że można je wykonać w domowym zaciszu. Zaleca się stosowanie tej metody 2-3 razy w miesiącu, stosując 20-30% CM.
źródło: http://www.t-nation.com/findArticle.do?art...04-046-training
Autor: ~Grzegorz
 RE: Tabata RE: Tabata RE: Tabata RE: Tabata
Forum kfd.pl - najciekawsze wątki:
Piłka nożna
San Sesamin | ALRI Jungle Warfare | Trec Diet Control | Jajka na twardo | Cwaniak do oceny | Lokiec | Przysiad olimpijski | Zerknij do nas na forum i zobacz najciekawsze tematy:
Odżywki
Atlas Ćwiczeń
Tanie odżywki
Odżywki
Nitrobolon
Hurtownia odżywek
Najciekawsze działy na forum kfd.pl:
Dieta forum
Ranking odżywek
Odżywki forum
Trening
Trening forum
Doping
Fitness forum
Zdjęcia kulturystów
Zdrowie forum
Piłka nożna
Steroids
Ekonomia forum
Dzienniki treningowe
Olimp |
Trec |
Dieta
6 weidera |
Artroskopia |
Dieta Kopenhaska |
Panga |
Piłka nożna
/ Sterydy
|
|
|
|
|
|