kfd protein dessert

17 szybkich sposobów na walkę z tłuszczem

17 szybkich sposobów na walkę z tłuszczem

Posted Image

1. Częściej znaczy lepiej

Zjadając 5, 6 posiłków dziennie w przeciwieństwie do standardowego wzorca wspomagamy metabolizm. Należy jednak pamiętać, aby porcje nie były zbyt duże, gdyż mogą spowolnić metabolizm i będą przyczyniały się do odkładania kalorii w postaci tłuszczu.

2. Sałatki dla wszystkich

Ostatnie badania przeprowadzone na jednej z renomowanych uczelni w USA wykazały, iż zjadanie sałatki przed głównym posiłkiem wpływa na zmniejszoną podaż kalorii podczas spożywania posiłku. Mowa tutaj o sałatce bez dodatkowych sosów oraz dressingów, które nie są zbyt przyjazne ze względu na skład.

3. Białko!

Jak wiadomo dźwiganie ciężarów to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Należy pamiętać, aby trening był wsparty odpowiednim spożyciem białka. Jedzenie zbyt małych ilości oznacza mniejsze przyrosty, nieznaczny progres. 2 g białka na każdy kilogram masy ciała to odpowiednia ilość budulca, który wspomoże budowę i regenerację mięśni.

Posted Image

4. Mądre węglowodany

Podczas zrzucania zbędnych kalorii należy pamiętać o zmniejszonej podaży węglowodanów. Dobrą metodą jest również rotacja węglami- przeplatanie dni z wysoką i niską podażą węglowodanów. Płatki owsiane, ryż brązowy, makarony ciemne to bogate w błonnik źródła złożonych węglowodanów, które warto wkomponować do jadłospisu.Wszelkiego rodzaju przetworzone produkty czy słodkie napoje powinny od razu być wykluczane gdyż nie wnoszą nic dobrego.

5. Napoje gazowane są BE!

Jak pokazują badania, pijąc 1 napój gazowany dziennie dostarczamy 1.750 kalorii na tydzień do naszej diety. Oznacza to przypływ zbędnych cukrów prostych, które w bardzo szybkim tempie zadomowią się w tkance tłuszczowej. Woda to najlepsze rozwiązanie. Może nie zachwyca walorami smakowymi ale dodatek cytryny czy grejpfruta świetnie wspomogą spoczynkowy metabolizm.

6. Alkoholowe problemy

Konsumpcja alkoholu może powodować obniżenia poziomu testosteronu co skutkuje słabsza regeneracją po treningową oraz spadkiem popędu seksualnego. Dodatkowo kalorie pochodzące z alkoholu są bardzo szybko odkładane.

Posted Image

7. Zwolnij Panie TURBO!

Każdy sportowiec wie doskonale jak ważnym elementem jest wolne jedzenie posiłków. Zbyt szybkie jedzenie może być przyczyną odkładania kalorii. Po 10 minutach jedzenie znajdujące się w żołądku może wysyłać sygnał do mózgu, iż jesteś najedzony. Nie ma się co śpieszyć- to nie konkurs obżarstwa!

8. Operacja restauracja

Jedzenie posiłków poza domem często jest niezdrowe. Sporo sosów, olei czy sztucznych dodatków smakowych. Będąc w restauracji pod żadnym pozorem nie wybieraj dań głęboko smażonych. Wybieraj dania grillowane bądź przygotowywane na parze. Sałatki oraz wszelkie warzywa jedz bez dodatku masła oraz dressingów.

9. Wycinka kalorii

W każdym programie spalania tłuszczu można znaleźć informację na temat spożywania mniejszej ilości kalorii niż jest konsumowana. Dlatego zmniejszenie spożycia 250 kalorii na dzień jest kluczem do sukcesu.

Posted Image

10. Unikaj cukrów prostych

Zbyt duża ilość tych węglowodanów może w bardzo dużym stopniu niwelować wszelki progres. Cukry proste niekorzystnie wpływają na metabolizm przez gwałtowne skoki poziomu insuliny. Najlepszym czasem na ich spożycie jest okres bezpośrednio po zakończeniu ćwiczeń. W innym razie omijać szerokim łukiem.

11. Timing

Zjadając 2/3 dziennych kalorii w 2 pierwszych posiłkach jest bardzo dobrą strategią na przeciwdziałanie późniejszemu obżarstwu.

12. Błonnik=sojusznik

Zarówno rozpuszczalny jak i nie, są niezbędne dla organizmu. Wspomagają ogólny dobrostan oraz spadek tkanki tłuszczowej. Spożycie tego składnika u dorosłych powinno być w przedziale 35-40g/dzień, z czego 1/3 powinna pochodzić z nierozpuszczalnej odmiany. Jedzenie bogate w ten składnik to nie tylko produkty zbożowe ale również warzywa takie jak brokuły.

13. Samodoskonalenie

Jeśli w pracy czy szkole nie mamy dostępu do zdrowego jedzenia wybieramy opcję zabierania go ze sobą. Pojemniki na jedzenie nie są bardzo drogie a na pewno się przydadzą. Poza tym obeznanie w kuchni jest pomocne w kontaktach z płcią przeciwną %-)

Posted Image

14. Ale jaja!

Jedzenie jajek na śniadanie redukuje głód i spożycie kaloryczne nawet do 24 godzin. Nic dodać nic ująć.

15. Nie bądź taki słony

Wzmożona konsumpcja soli przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie oraz zmniejszonego spalania tłuszczu. Aby wyglądać szczuplej, należy wyeliminować sól z jadłospisu, pić więcej wody i wyzbyć się wszelkich przekąsek wysoko przetworzonych.

16. Masz Mleko?

Osoby spożywające produkty z wysoką zawartością wapnia, przez 24 godziny wykazywały większą oksydację tłuszczy w przeciwieństwie do ludzi, którzy unikali nabiału. Produkty takie jak nie słodzone i nisko tłuszczowe jogurty czy mleko są jak najbardziej OK! Jeśli jednak nie tolerujesz laktozy wybieraj mleko ryżowe, gryczane, sojowe bądź wcinaj spore ilości ciemno-zielonych liściastych warzyw.

17. Moje orzeszki!

Poszukujesz zdrowej przekąski? Spożycie garści migdałów u osób poddanych ekspertyzie wspomogło utratę zbędnych kilogramów aż o 62%! Nic tylko wcinać.

Posted Image

Źródło:
http://1-2-1-fitness.blogspot.com/2010/08/17-ways-to-fight-fat.html

 

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.17