kfd protein dessert

Ból podczas stosunku – czym jest spowodowany i jak sobie z nim poradzić?

higiena intymna

Ból w czasie stosunku całkowicie zabiera przyjemność, jaką daje obcowanie intymne z ukochaną osobą. Dlatego warto wiedzieć, co może być jego przyczyną, a także jakie są sposoby na poradzenie sobie z tą przykrą dolegliwością.

Co może być przyczyną bólu w czasie stosunku?

Przyczyny bólu w czasie stosunku najczęściej związane są ze zdrowiem kobiety, bowiem najczęściej to infekcje intymne wskazuje się jako główny powód bólu w czasie zbliżenia. Infekcje na tle bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym powodują naruszenie naturalnej flory bakteryjnej pochwy, która chroni ją przed podrażnieniami i powoduje odpowiednie nawilżenie. Co ciekawe, ból w czasie stosunku może wiązać się również z problemami psychicznymi kobiety. Najczęściej wskazuje się na tak zwaną pochwicę, w czasie której kobieta, najczęściej z negatywnymi doświadczeniami seksualnymi, nie chce dopuścić do zbliżenia. Stres związany z wcześniejszymi doświadczeniami powoduje zaciśnięcie pochwy, co uniemożliwia jej penetrację.

Kolejną przyczyną bólu w czasie stosunku jest dolegliwość, jaką jest suchość pochwy. Może ona wiązać się z wieloma czynnikami – może to myć chwilowy dyskomfort, a także wiązać się z chorobami intymnymi lub ogólnoustrojowymi np. z cukrzycą. Może być też wywołana zmianami hormonalnymi np. w czasie menopauzy.

Jak sobie poradzić z bólem w czasie stosunku?

W przypadku, gdy ból w czasie stosunku wywołany jest suchością pochwy, można stosować preparaty, które przywrócą naturalny poziom nawilżenia okolic intymnych. Warto wybierać preparaty takie jak HydroVag, które oprócz nawilżenia, zregenerują śluzówkę pochwy, a także będą łagodzić podrażnienia. Więcej na temat tego preparatu można przeczytać na stronie hydrovag.pl.

W przypadku problemów zdrowotnych związanych z infekcjami intymnymi należy koniecznie udać się do lekarza ginekologa, który dobierze odpowiednią kurację. W takiej sytuacji trzeba pamiętać, aby leczeniu poddał się również partner.

Nieco trudniejsza jest sprawa związana z problemami psychicznymi. Terapia powinna obejmować zarówno pomoc psychologa, jak i seksuologa, a często także ginekologa.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.16