kfd protein dessert

Idzie lato, zadbaj o sylwetkę!

idzie lato, zadbaj o sylwetkę

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacji. Zatem jest to nie tylko czas planowania urlopu, ale i moment, gdzie warto popracować nad swoją sylwetką. Bo przecież każdy w czasie wakacji, zakładając lekkie ubrania, chce się prezentować po prostu dobrze. Niestety, wiosną często musimy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, które nagromadziliśmy w czasie jesieni i zimy. Jak się okazuje – dla naprawdę chcącego może być to niezwykle proste!

Wiosna porą aktywności

Słońce, coraz wyższe temperatury powinny Cię zmobilizować do tego, aby w wolnym czasie pojeździć na rowerze, rolkach, wrotkach, czymkolwiek, co sprawi, że już po krótkim czasie poczujesz się naprawdę fit. Mimo wszystko, by spalić zbędne kilogramy, Polacy najchętniej biegają. Jest to oczywiście bardzo dobra forma aktywności fizycznej, ale musimy pamiętać, by robić to nie tylko z umiarem, ale i odpowiednim przygotowaniem. Dlatego jeśli masz możliwość skorzystaj z porad trenera personalnego. Ten nie tylko doradzi Ci w kwestii samego biegania, ale i w kwestii np. odpowiedniego stroju i obuwia.

Pamiętaj również, że niezależnie od tego jaką formę aktywności fizycznej wybierasz po odbytym treningu pij wodę – ta uzupełni brakujące elektrolity, utracone podczas ćwiczeń. Co ciekawe, dla tych, którzy nie przepadają za aktywnością sportową, idealnym rozwiązaniem może być nawet godzinny spacer po południu. Jeżeli za oknem mamy deszczową aurę, wówczas warto skorzystać z siłowni, klubu fitness, cross fit, itp. – jeśli oczywiście macie takie usługi swoim pobliżu.

Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu

Nic jednak nie jest w stanie tak nam pomóc jak odpowiednio dobrana dieta. Dziś, w dobie gdzie większość z nas nawet poprzez pracę prowadzi siedzący tryb życia – ten jak wiemy nie sprzyja dobrej sylwetce. Często zadajemy sobie pytanie – jak powinna wyglądać odpowiednia dieta? Odpowiedzi jest bardzo wiele. Każdy z nas ze względy na indywidualne potrzeby organizmu, czy problemy zdrowotne powinien dobrać dietę pod siebie. W tym celu warto więc skorzystać z porady dietetyka. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ma się problemu np. z ciśnieniem, układem krążenia, czy cukrzycą. Warzywa, owoce, oraz produkty zawierające odpowiednią ilość białka i węglowodanów – tego nie powinno zabraknąć w Twoim codziennym menu,

A może tak aktywne wakacje?

Wielu z nas myśląc o wakacjach marzy przede wszystkim o wypoczynku i leniuchowaniu na plaży. Jest to oczywiście niezwykle przyjemne, zwłaszcza po miesiącach wyczerpującej pracy. Samo wylegiwanie się na słońcu może również źle wpływać na naszą sylwetkę. Dlatego może warto wybrać się do miejsca, gdzie będziecie mieć tak zwany aktywny wypoczynek. Doskonale wiemy, że długie spacery, czy chodzenie po górach może nie tylko mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i sylwetkę, ale i nacieszyć nasze oko wspaniałymi widokami. A jeśli już naprawdę jesteś wielkim fanem opalania się na gorącej plaży, możesz na przykład urozmaicić „plan wakacji” zakładając wypoczynek zarówno ten aktywny, jak i stricte wypoczynkowy.

Kategorie: Artykuły,Porady

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15