kfd protein dessert

Jak się ubrać, by móc biegać przez cały rok?

zima

Jesień w pełni, a temperatura spada do kilku stopni powyżej (a niekiedy i poniżej!) zera. Jednak czy jest to powód, aby rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu? Na pewno nie!

Przy chłodach dobry strój do biegania to konieczność!

Jeśli kochasz bieganie i nie chcesz z tego rezygnować z powodu złych warunków atmosferycznych, musisz przede wszystkim pamiętać o odpowiednim stroju. Dobre zabezpieczenie przed chłodem i wiatrem to podstawa jesienią i zimą!

Niezależnie od tego czy pokonujesz kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów podczas treningu, musisz zwracać szczególną uwagę na strój do biegania – odpowiednia odzież uchroni Cię przed deszczem, wiatrem i mrozem oraz zapewni Ci komfort nawet przy szaleńczym biegu.

Co ubrać na jogging jesienią i zimą?

Warto rozważyć zakup kurtki z górnej półki, która dzięki zastosowanej technologii nie dopuści do przegrzania, a równocześnie będzie wiatro- i wodoszczelna. Zwróć również uwagę na to, by Twoja kurtka do biegania była wykonana z elastycznego materiału, który zapewni dobre dopasowanie oraz nie utrudni swobody ruchu.

Oprócz kurtki koniecznie zaopatrz się w koszulki oraz spodnie do biegania. Najlepiej wybrać te modele, które będą ocieplane i dobrze przylegające do ciała. Warto pamiętać o funkcji odprowadzania wilgoci oraz możliwości oddychania, a także – tak jak w wypadku kurtek – zabezpieczeniu przed deszczem i wiatrem.

Jakie buty i dodatki wybrać?

Nie możesz również zapomnieć o butach. Odpowiednio dopasowane obuwie pomoże Ci pokonać kolejne kilometry bez ryzyka bolesnego urazu lub nadwerężenia. Buty powinny być przede wszystkim lekkie oraz odpowiednio amortyzować wstrząsy podczas biegania – dlatego wybierz model dostosowany do obranej trasy biegania. Pamiętaj, że inaczej biega się po asfalcie i chodnikach, a zupełnie inaczej na leśnych ścieżkach.

Jeżeli chodzi o dodatki, to zimą przydadzą Ci się rękawiczki oraz czapka (lub ewentualnie opaska). Silny, zimny wiatr może być fatalny w skutkach, jeżeli nie osłonimy przed nim wrażliwych części ciała, takich jak uszy, głowa oraz palce – odpowiednio ocieplona odzież do biegania ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.

Wszystkie akcesoria i elementy stroju do biegania (i nie tylko!) znajdziesz na www.mikesport.pl.

Kategorie: Artykuły,Porady

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.14