kfd protein dessert

Noworoczne postanowienia – jak wytrwać?

postanowienia noworoczne

Nowy Rok jest dla wielu okresem przełomowym, bowiem to właśnie we wspomnianym czasie najczęściej dochodzi do zawarcia największej ilości postanowień. Wśród tychże postanowień prym wiedzie przede wszystkim lepsza, estetyczniejsza sylwetka oraz chęć uprawiania sportu, z naciskiem na systematyczność we własnym działaniu. Rzeczywistość okazuje się brutalna, gdyż jak pokazuje moje doświadczenie – początek stycznia to okres, gdzie liczba trenujących na siłowniach czy klubach fitness drastycznie rośnie, by na przełomie stycznia oraz lutego, równie drastycznie maleć. W tym artykule pokażę Wam kilka sposobów na wytrwanie w noworocznych postanowieniach.

Elementarnym błędem jest niecierpliwość. Osoba zaczynająca swą przygodę ze sportem powinna uzbroić się w cierpliwość, bo niezależnie od uprawianej dyscypliny wyniki przyjdą z czasem, a przede wszystkim – z systematycznością. Jeśli zatem Twoim celem jest utrata zbędnych kilogramów – nie waż się codziennie, rób to np. co tydzień lub dwa. Ważąc się codziennie stracisz motywację, gdyż zmiany w Twoim organizmie nie będą zachodziły z dnia na dzień, tak by zobaczyć je gołym okiem, np. na skali wagi.

Kolejnym poważnym błędem jest niezdecydowanie, objawiające się lakonicznie sprecyzowanym celem. Bez jasnych założeń, nie ma prawidłowego planowania, i na odwrót. Należy zatem postawić sobie jasny cel, po czym skrupulatnie zaplanować jego wykonanie. Bardzo dobrą metodą kontroli jest prowadzenie dziennika treningowego, gdzie zapiszesz nie tylko wykonany trening, ale i również spożyte posiłki. Jeśli Twoja wiedza jest zbyt mała, zdobądź ją – fora tematyczne są pełne wartościowych informacji na żądany przez Ciebie temat.

workout journal

Niska samoocena, to kolejny czynnik, który nie pozwoli Tobie rozwinąć skrzydeł. Dokonanie zmian w swojej sylwetce, prowadzi do zmian w niemal każdym aspekcie Twojego życia. Będziesz musiał nie tylko trenować, ale i odpowiednio się odżywiać oraz czerpać pozytywy z regeneracji. Rozumiesz zatem, że odbije się to na niemal każdym aspekcie Twojego życia? Pamiętaj, że wraz z samozaparciem oraz systematycznością, a co za tym idzie – upragnionymi efektami, Twoja samoocena wzrośnie i poszybuje bardzo wysoko. Warto zatem wytrwać i walczyć o upragnione cele.

Reasumując, cierpliwość połączona z jasno sprecyzowanym celem oraz wiarą we własne możliwości pozwoli Tobie na osiągnięcie założonego celu. Pamiętaj, że każda zmiana w Twoim ciele musi najpierw zaistnieć w psychice. To ona pozwoli Tobie na przetrwanie trudnych chwil, który bez cienia wątpliwości prędzej czy później nastąpią.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13