kfd protein dessert

Odważ się i skocz ze spadochronem w tandemie!

skoki spadachronowe

Nie musisz już odkładać marzeń o skoku spadochronowym na dłużej – możesz skorzystać z oferty skoków tandemowych, dzięki którym w końcu poznasz, czym są niecodzienne emocje towarzyszące spadaniu w przestworzach. To oferta skierowana także do ciebie, dlatego jeżeli szukasz dla siebie niecodziennej rozrywki na weekend, wtedy zarezerwuj skok dla siebie teraz!

Jak skakać w tandemie?

Na początku uczestnik bierze udział krótkim instruktażu, który przedstawia procedury bezpieczeństwa i przebieg wydarzenia. Potem odbiera się gogle i kombinezon, gdy wymaga tego aura, a następnie wchodzi się do samolotu. Skoki tandemowe, podobnie jak zwykłe skoki spadochronowe, odbywają się z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów. Od wysokości wyskoku zależny jest czas nazywany swobodnym spadaniem, który następuje od razu po opuszczeniu samolotu od momentu otwarcia czaszy spadochronu. To wtedy spada się z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę w stronę ziemi – dla skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa koło 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów dwa razy dłużej – aż 60 sekund. To ten moment, gdy adrenalina buzuje – nie można go opisać, po prostu trzeba go przeżyć.

Ponadto także całe to przedsięwzięcie może być zarejestrowane na zdjęciach i filmie – wówczas w skoku bierze udział jeszcze jedna osoba. To skoczek z kamerą zamontowaną na kasku, który wyskakuje nieco wcześniej z samolotu, aby uchwycić wszystkie emocje towarzyszące temu niezwykłemu wydarzeniu. To będzie wyjątkową pamiątka!

Ceny skoków tandemowych, wbrew pozorom, wcale nie są wysokie. Rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z 3000 metrów i od 700 złotych za skok z 4000 metrów. Usługa wideorejestracji to dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych. Warto też szukać promocji – można wtedy zapłacić jeszcze mniej.

Skoki spadochronowe w tandemie są organizowane na terenie całego kraju w wielu ośrodkach – ich adresy można znaleźć online. Jednym z najbardziej popularnych jest Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który ma swoją siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Skoki organizuje także w Przasnyszu, Gliwicach oraz sezonowo w Pruszczu Gdańskim.

Kategorie: Artykuły,Wydarzenia i Wywiady

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.14