kfd protein dessert

Problemy z erekcją? Zmień dietę i tryb życia!

 

para

Masz kłopoty z erekcją i zastanawiasz się, o co chodzi? Pierwsza myśl jest zwykle taka, że pewnie coś jest nie tak z psychiką, no bo fizycznie chyba jesteś zdrowy? Nie chodzisz przecież do lekarza, to nie może być choroba. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że problemy natury psychicznej mają swoje podłoże w niewłaściwej diecie oraz niewłaściwym trybie życia.

Korekta diety i więcej ruchu… nie tylko w łóżku

Wzrost wagi ciała, ociężałość, zadyszka … mogą nie tylko doskwierać jako dolegliwości cielesne, ale zwyczajnie powodować obniżenie samopoczucia, nawet zaniżenie samooceny. Powodem niezadowolenia z samego siebie może być nawet coś takiego, jak pojawienie się pierwszego siwego włosa na swojej skroni. To, że naturalnie przybywa nam lat dla niektórych bywa frustrujące.

Jeżeli faktycznie i nastrój się obniżył i nie cieszy też już seks z powodu kłopotów ze wzwodem, trzeba zacząć działać by coś zmienić. W dodatku, jeśli takie sytuacje zaczynają się pojawiać coraz częściej, wtedy trzeba przyjrzeć się jeszcze jednej kwestii – odżywianiu. Warto się w tym temacie nieco dokształcić. Zmiany w diecie nie muszą być bowiem rewolucyjne. Wystarczy, że włączymy  m.in. białka z ryb w niektórych posiłkach oraz żeń-szeń, a efekty będą coraz lepsze. To właśnie z myślą o mężczyznach w tzw. pewnym wieku stworzone zostały środki suplementacyjne na potencję dla mężczyzn, takie jak Permen King, które ten ostatni składnik zawierają. Zażywanie specjalnych środków na potencję dla mężczyzn może też niejako psychicznie podbudować ich pewność siebie. Nieoceniony w tym suplemencie diety jest tzw. buzdyganek naziemny, włączony do składu przez specjalistów. Poprawia on sprawność seksualną i wyzwala pożądanie. Dopełnia działanie L-argininy – będącej składnikiem tlenku azotu, odgrywającego ważną rolę w regulacji dobrego krążenia krwi, które niezbędne jest także dla satysfakcjonującej erekcji.

Od razu jednak dodajmy, że nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji tego suplementu diety. Lekarze zwracają szczególną uwagę na to, aby dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić aktywny tryb życia. Nie można też traktować tego suplementu jako zamiennika innych składników zdrowej, zbilansowanej i energetycznej diety.

Po drugie – trzeba sobie uświadomić konieczność zmiany nawyków w codziennym trybie życia. Tryb praca-dom, dom-praca, praca-dom i tak w kółko, bez żadnych spacerów, nie wspominając już o innych aktywnościach rekreacyjnych lub czysto sportowych, to pierwszy stopień do zapętlenia i fizycznego wycieńczenia. Zmęczony człowiek, bez energii nie ma ochoty na seks. A wystarczyłoby, żeby choć kilka minut poświecił na spacer, pływanie, jazdę na rowerze, czy bieganie na świeżym powietrzu i zwyczajnie poprawiłoby się mu ukrwienie całego ciała. Zdrowo wyglądająca sylwetka pozytywnie wpłynęłaby też na samoocenę.

Zatem od czego zacząć?

Punktem wyjścia jest już samo dostrzeżenie problemu. Mężczyzna niepotrzebnie w większości przypadków próbuje rozwiązać problem sam. Jeśli rzeczywiście cechuje go silna psychika i jest mocno zdeterminowany, może uda mu się zapanować nad problemem. Natomiast w sytuacji, kiedy tym głównym problemem będzie jego niestabilna psychika, to będzie potrzebował wsparcia, a nawet fachowej pomocy u seksuologa. Czasami jednak warto „przegadać” problem z bliską osobą.

Kochająca kobieta potrafi być najlepszym lekiem na całe zło, tylko trzeba się odważyć jej o tym powiedzieć. Jeśli jesteś w związku opartym na miłości, przyjaźni, a do tego wzajemnym szacunku, to do zrozumieniu już tylko krok. Kobieta może naprawdę wiele zdziałać. Może wyjaśnić, co leży u podstaw tej niekomfortowej sytuacji. Może też pomóc mężczyźnie jak nikt inny poradzić sobie z tym, co go dręczy.

Uwierz w siebie!

Zatem… zmień coś w swoim trybie życia, a dopiero potem ewentualnie pomyśl o farmakologicznych środkach na erekcję! Zwolnij, otwórz się na drugiego człowieka Rozwiązaniem może być zwykła cierpliwość, a potem konsekwencja w codziennej poprawie nawyków życiowych. Nie od dziś wiadomo, że metodą „małych kroków” można zdziałać bardzo wiele. Stopniowo polepszy się podłamana psychika. Brak erekcji już nie będzie wydawał się takim ostatecznym końcem świata, prywatnym dramatem. Powrót do dawnej formy będzie szybszy niż można byłoby przypuszczać w chwilach zwątpienia i załamania. Odrobina czułości, trochę więcej uwagi ze strony bliskiej osoby i wszystko może się odwrócić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15