kfd protein dessert

NOWE Stopa sportowca

stopa sportowca

Sportowca problemy ze stopami i dłońmi. Stopy są uniwersalną częścią ciała, która niezbędna jest w każdej dyscyplinie sportu. Bardzo podobnie wygląda kwestia dłoni, które mogą męczyć się tak samo jak inne grupy mięśni. Mimo wielkiej siły i wytrzymałości tych części ciała należy dbać o nie równie sumiennie. Nadużywanie chwytu bądź ciągłe przebywanie w butach mogą powodować przemęczenie i zniszczenie skóry, które są pierwszym krokiem do problemów z grzybicą.

Sportowca problemy ze stopami i dłońmi

Stopy są uniwersalną częścią ciała, która niezbędna jest w każdej dyscyplinie sportu. Bardzo podobnie wygląda kwestia dłoni, które mogą męczyć się tak samo jak inne grupy mięśni. Mimo wielkiej siły i wytrzymałości tych części ciała należy dbać o nie równie sumiennie. Nadużywanie chwytu bądź ciągłe przebywanie w butach mogą powodować przemęczenie i zniszczenie skóry, które są pierwszym krokiem do problemów z grzybicą.

Stopa sportowca nie tylko u atlety

Zakażenie grzybicą stóp może dotyczyć nawet co drugiego sportowca. To przerażająca statystyka pokazująca jak bardzo trzeba o siebie dbać by nie przysporzyć sobie problemów zdrowotnych. O zakażenie szczególnie łatwo jeżeli regularnie bierzemy prysznic na publicznych siłowniach, przebieramy się w szatniach stojąc boso na wilgotnej podłodze oraz większą część dnia spędzamy w obuwiu. Żeby dermatofity (rodzaj grzybów) zaczęły rozprzestrzeniać się po naszej stopie musimy zapewnić im do tego warunki. Stąd prysznice i długie przebywanie w jednym obuwiu. Środowisko o dużej wilgotności i zaciemnieniu jest dla grzybicy idealne. Na dobrą sprawę nie trzeba uprawiać sportu by zmagać się ze stopą sportowca. Najwięcej przypadków zakażeń wiąże się ze sportem ponieważ podczas jego uprawiania dochodzi do przeciążenia i uszkodzenia skóry. Dopiero gdy grzyb dostanie się w głąb naskórka zaczyna się zakażenie. Wykonując ciężką pracę fizyczną w niewygodnych butach możemy doprowadzić do identycznej sytuacji.

Objawy i właściwa reakcja

Nawet bez pomocy lekarza nie powinniście mieć problemu z dobrą interpretacją grzybicy. Objawami, które niemal zawsze pojawiają się przy tym schorzeniu jest swędzenie oraz łuszczenie się skóry między palcami stóp a także w okolicach pięty i pozostałych punktów podparcia stopy. Innymi objawami, które mogą was spotkać jest silne pocenie oraz nieprzyjemny zapach stóp. Zaczerwienienie i pieczenie określa się jako silny objaw mogący wiązać się z dużym zaniedbaniem lub po prostu uczuleniem, które objawia się silniej niż u innych ludzi. Jeżeli macie pewność, że to stopa sportowca powinniście jak najszybciej zareagować kupując odpowiednią maść do walki z grzybicą. Działanie substancji w niej zawartych będzie na tyle silne by skutecznie poradzić sobie z problemem. Niemniej jednak skuteczne leczenie będzie wymagało wprowadzenia pewnej dyscypliny. Nigdy nie chodzimy w tych samych butach każdego dnia. Najlepiej zmieniać je codziennie lub co drugi dzień. Szczególnie dbamy o higienę naszych stóp i dokładnie osuszamy je po każdej kąpieli. W aptece warto zakupić preparat do dezynfekowania skarpetek, ręczników i butów, który przeciwdziała powstawaniu grzybów w tych przedmiotach.

Dbajmy także o dłonie

Zakwasy, zniszczona sucha skóra oraz liczne odciski na dłoni, to problem mężczyzn uprawiających sporty siłowe. Nawet magnezja, która poprawia chwyt nie zapewni bezpieczeństwa rąk podczas podnoszenia ciężkiej sztangi czy podciągania na drążku lub kołach gimnastycznych. Nawet tenisista , który trzyma niezbyt ciężką rakietę może nabawić się problemów ze skórą dłoni. Grzybica tej części ciała jest rzadziej spotykana, ale nie wykluczona zwłaszcza jeżeli dochodzi do uszkodzeń naskórka. Popularne w środowisku ciężarowców odciski na dłoniach można usunąć przy pomocy pumeksu oraz wcześniejszego namoczenia skóry w ciepłej wodzie. Należy zachować ostrożność i delikatnie podchodzić do redukowania odcisków. Zakładanie rękawiczek treningowych by zredukować ich powstawanie jest jakimś wyjściem, ale dużo lepszym rozwiązaniem jest magnezja dla ciężarowców.

Kategorie: Artykuły,Porady

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13