kfd protein dessert

NOWE Zapomnij o częstych bólach głowy

ból głowy

Każdy, kto choć raz spotkał się z tą dolegliwością wie doskonale, że ból głowy to poważny problem. Często sprawia, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. O ile pojawia się sporadycznie nie jest to aż tak wielką trudnością, niestety, istnieje spora grupa osób, które cierpią z powodów częstych bólów głowy. Warto wiedzieć w jaki sposób możemy sobie z nimi poradzić oraz co zmienić w naszym życiu by przykre dolegliwości pojawiały się znacznie rzadziej.

Dlaczego boli głowa?

Ból, niezależnie od tego z jakiej części ciała pochodzi, zawsze jest sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego. Nie inaczej jest w przypadku bólów głowy. Sporadyczne dolegliwości są najczęściej skutkiem przemęczenia, braku odpowiedniej ilości snu lub spożycia alkoholu. Co jednak dzieje się w naszym organizmie jeśli męczą nas częste bóle głowy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Częste ataki bólu głowy mogą być bowiem sygnałem mówiącym o tym, że nasz organizm zmaga się z poważną chorobą. W wielu przypadkach przyczyną bólu głowy są skoki ciśnienia, wada wzroku, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa a nawet chore zęby. Aby poznać powód, który sprawia, że często cierpimy z powodu bólu głowy warto skontaktować się z lekarzem, który wykluczy ewentualne choroby.

Warto również wiedzieć, że częste bóle głowy mogą być skutkiem życia w stresie. Stres inicjuje bowiem proces produkcji określonych hormonów, pod wpływem których zwiększa się napięcie mięśni, przyśpiesza akcja serca i rośnie ciśnienie tętnicze.

Co może pomóc?

Aby złagodzić doraźnie ból głowy warto sięgnąć po jeden z dostępnych bez recepty środków, które zatrzymują proces wytwarzania prostaglandyn i wywieraniu działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Nie jest to jednak rozwiązanie, które pomoże nam pozbyć się problemu nawracającego bólu. Warto więc sprawdzić, czy jesteśmy zdrowi. Jeśli ból jest sygnałem choroby (np. nadciśnienia) dobranie leków pomagających ją zwalczyć sprawi, że zapomnimy o bólu.

Warto również zadbać o stan uzębienia oraz zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych oraz trybu życia. Czasem niewielkie z pozoru zmiany mogą bowiem mieć naprawdę pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Zmiana nawyków ma znaczenie

Jeśli bóle głowy są naszym problemem powinniśmy wystrzegać się spożywania alkoholu. Jest to bowiem używka, która może zwiększać częstotliwość występowania przykrych objawów. Unikajmy również nadmiaru soli i wysoko przetworzonych produktów. Zawarte w nich substancje chemiczne mogą bowiem nasilać dolegliwości. Warto również zadbać o aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Lepiej dotleniony mózg sprawi, że dokuczliwe objawy pojawiać się będą znacznie rzadziej. Nie odmawiajmy sobie również kawy – pita w małych ilościach pozwala skurczyć naczynia krwionośne a tym samym sprawić, że ból głowy minie.

Podsumowując, jeśli częste bóle głowy są naszym problemem warto ich nie lekceważyć i zatroszczyć się o siebie. Zmiana nawyków żywieniowych, unikanie używek oraz konsultacja z lekarzem, który pomoże nam odkryć przyczynę problemu – to najlepsze co możemy zrobić.

Kategorie: Artykuły,Porady

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13