kfd protein dessert

Zwalczanie przeziębienia

Przeziębienie

 

Dodany obrazek

W telewizji czy innych środkach masowego przekazu często możemy usłyszeć informację na temat istotności spożywania 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia. Wszystkie fakty podawane w tej materii są stricte prawdziwe. Człowiek potrzebuje witamin- o tym wie każdy, jednak nie każdy osobnik wie iż spożywanie takich produktów chroni ustrój człowieka przed zarazkami i innymi świństwami z jakimi ma się styczność na co dzień. Zimą organizm człowieka jest osłabiony i w istocie jest narażony na ataki drobnoustrojów. Według Amy Howell, Ph.D., naukowca w Rutgers University zwiększone spożycie owców oraz warzyw jest świetną bronią przed zarazkami, a także takie działanie w znaczący sposób usprawnia działanie układu immunologicznego. Jak wiadomo owoce jak i warzywa to źródło antyoksydantów, witamin, minerałów, które chronią przed rakiem czy dolegliwościami układu krążenia. Oto 5 najważniejszych owoców według badaczki, które zawsze powinny gościć w naszym domu:

Dodany obrazek

1. Jabłka- znane z właściwości antyoksydacyjnych. Spożycie 1 jabłka jest równe z pobraniem 1.500mg witaminy C. Te owoce są źródłem flawonoidów, związków chroniących serce i inne narządy przed działaniem wolnym rodników.

Dodany obrazek

2. Papaja- 250% RDA witaminy C- nic dodać nic ująć. Papaja w bardzo szybkim tempie upora się z każdym rodzajem przeziębienia. Dodatek beta karotenu i witaminy E jeszcze bardziej usprawnia efekt detoksykacji. Owoc ten zalecany jest u osób, które cierpią na astmę.

Dodany obrazek

3. Żurawina- świetne źródło antyoksydantów. Według niektórych badań żurawina wypada najlepiej spośród reszty owoców czy warzyw ze względu na zawartość substancji anty-rakowych. Dla porównania- jedna dawka równa się 5 dawkom brokułów. Żurawina ma właściwości probiotyczne- dostarcza dobrych bakterii do ustroju, przez co układ pokarmowy działa sprawniej.

Dodany obrazek

4. Grejpfruty- kolejny owoc napakowany witaminą C oraz naturalnymi substancjami obniżającymi poziom złego cholesterolu. Jak dowiodły badania z zeszłego roku, grejpfruty to idealna broń w walce z nowotworami. Wszystko dzięki likopenowi.

Dodany obrazek

5. Banany- witamina B6, która gości w tych owocach jest pomocna w walce ze zmęczeniem, stresem, depresją. Oprócz witaminy B6, banany są źródłem magnezu i potasu. Magnez wspomaga kościec a potas, chroni przed zawałem serca.

Dodany obrazek

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15