kfd protein dessert

Naturalne dopalacze mózgu

runners

Na co dzień możemy coraz częściej zaobserwować takie zjawisko, jak dążenie za wszelką cenę do perfekcji, szybciej, mocniej i intensywniej…to hasła, które uderzają w nas ze wszystkich stron, w każdej płaszczyźnie życia, czas nas goni, ludzie gonią, a świat staje na głowie.

 

To nic dziwnego, że ludzie próbują nie odstawać, nadganiać braki i być na bieżąco z przepływem pokaźnych informacji. Odnosi się to nie tylko do fizycznych aspektów, zdrowego odżywiania i podnoszenia jakości życia, ale przede wszystkim do tego, kto tym steruje – czyli nasz mózg. W końcu to ten organ jest właśnie odpowiedzialny za to na ile % możemy dać z siebie wszystko, jakie wyniki uzyskujemy w pracy, na treningu, jak się ma nasza pamięć i koncentracja. Oczywiście to my jesteśmy Panami swojego ciała i losu, ale niekiedy z tempem życia ciężko wygrać, a zmęczenie w końcu i nas dopada. Powinniśmy wtedy wcisnąć przycisk pauzy i zastanowić się, jak w naturalny sposób zdopingować swój mózg?

nootropics

Rynek farmaceutyczny zaczyna nam proponować ,,nootropiki”, czyli substancje, które mają za zadanie aktywizować procesy kognitywne, zapamiętywanie i podnoszenie świadomości. Rodzaj tych stymulantów farmakologicznych często jest stosowany podczas rekonwalescencji pourazowych czaszki, zaburzeń umysłowych, chorób takich, jak ADHD czy Alzheimer, dostępnych w większości na receptę. Jak można zaobserwować powoli ta gałąź rynku się zmienia, wydając się być bardziej dostępnym dla zdrowej osoby, która pragnie zwiększyć swoją wydajność umysłową, a co za tym idzie szereg innych aspektów życiowych. Pomimo, iż rynek ,,smart drugs” się powiększa to te silniejsze specyfiki, dość nowe nie są dostępne w aptece. To także sygnał, iż te specyfiki nie są do końca pewne i sprawdzone, a skutki uboczne mogą być zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia.

nootropikiz  chin

Naturalny doping

Mając potrzebę zwiększenia swojej wydajności pamiętajmy o naturalnych substancjach, które wspomogą prace naszego mózgu, zmniejszą zmęczenie i dodadzą tzw. power’a. Większość z nich ma korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu, bazując np. na składzie ziół, które są bezpieczne dla naszego organizmu nie szkodząc naszym narządom. Specjalnie stworzyliśmy listę najzdrowszych naturalnych dopalaczy dostępnych w legalnych produktach:

www.eherbata.pl-zestaw-polecany-yerba-mate-1- Yerba Mate: suszone liście ostrokrzewu paragwajskiego, pobudza i oczyszcza organizm,

- Kwasy tłuszczowe omega 3 : usprawniają prace mózgu, poprawiają koncentrację,

- Tyrozyna: aminokwas znajdujący się  w rybach, jajach czy soi, poprawia koncentrację,

- Miłorząb i żeń szeń: zioła, które poprawiają funkcje kognitywne,

- Izoflawony: substancje fitochemiczne, zawarte w roślinach strączkowych, poprawiają pamięć roboczą i funkcje kognitywne,

- Kreatyna: organiczny związek chemiczny zawarty w mięsie czy rybach, poprawia funkcje kognitywne,

- Magnez i potas: to pierwiastki, które dopilnują sprawnej pracy naszego mózgu oraz jego prawidłowe dotlenienie.

 

Kategorie: Bez kategorii,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.16