kfd protein dessert

POLECANE Bulletproof – dieta kuloodporna

kuloodporna kawa

Napój przygotowany z kawy, oleju kokosowego oraz masła, wcale nie jest żartem lecz znakomitym sposobem, aby rozpocząć dzień z wielką energią. Tego typu kuloodporna kawa na pewno zaciekawi wszystkich zwolenników diety niskowęglowodanowej.

 

Skąd pomysł na bulletproof?

Historia kawy połączonej z solidną ilością tłuszczu wiąże się ze specyficznymi okolicznościami. Propagatorem napoju jest Dave Asprey, autor prowadzący bloga o tematyce zdrowotnej oraz metodach odchudzania. Asprey wpadł na ten pomysł, podczas swojej wędrówki po Tybecie, dzięki której zobaczył, że rdzenni mieszkańcy spożywają napar herbaciany z dodatkiem masła oraz mleka jaków.

kawa z masłem

Kuloodporna kawa – przygotowanie

Kuloodporna kawa jest bardzo prosta w przygotowaniu. Sam autor poleca jednak starannie wybrać rodzaj kawy do naparu. Warto wybrać kawę ziarnistą z rodzaju arabica. W następnej kolejności sporządzamy kawę, dodając do niej jedną łyżkę masła. Kolejnym krokiem jest dodanie olejku MCT lub olejku kokosowego. Całość miksujemy, aby uzyskać jednolitą konsystencję.

Kiedy pić kuloodporną kawę?

 

,,Bulletproof’‚ należy pić zamiast śniadania, albowiem kofeina zawarta w napoju zapewni nam energię na cały dzień, zaś tłuszcz zahamuje apetyt. Tym samym, jeżeli wyeliminujemy węglowodany proces spalania kalorii nasili się. Napój i jego właściwości może okazać się, więc cenny zarówno przed wysiłkiem fizycznym, treningiem, ale i przed egzaminem.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Warto zadać pytanie – czy regularne spożywanie kuloodpornej kawy zagwarantuje nam sukces w redukcji tkanki tłuszczowej? Jeżeli uwzględnimy ten nietypowy napój w naszym menu, ale nasza dotychczasowa dieta pozostanie bez zmian, to zmniejszy się wtedy potencjał działania kawy. Należy zauważyć, że wprowadzając kawę na śniadanie zmniejszamy jednocześnie ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia, ponieważ odczuwamy mniejszy głód. Efekt ten potwierdzony jest w wielu badaniach i wykorzystany również w diecie ketogennej. Potencjał napoju łatwo jednak zniweczyć spożywając cukier, mleko, czy ciasto.

olejek kokosowy

Innowacyjny wynalazek

Bulletproof nie jest wcale innowacyjnym wynalazkiem, ponieważ od wieków w wielu krajach istnieje zwyczaj picia zarówno herbaty, jak i kawy z dodatkiem tłuszczu. Pomimo, że w pierwszych dniach smak tejże kawy być może trudno nam będzie zaakceptować, to jednak z czasem zapewne go polubimy, zwłaszcza, kiedy dostrzeżemy jej pozytywne działanie. Wielu uważa nawet, że od smaku tego można się wręcz uzależnić i żadna inna kawa nam go nie zastąpi.

Kategorie: Artykuły,Diety,Porady,Zdrowe odżywianie i eko życie

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15