kfd protein dessert

POLECANE Detoks na lepsze samopoczucie

detoks Nie da się ukryć, że większość ludzi prowadząc niezdrowy tryb życia doprowadzają swój organizm na skraj wyczerpania. Złe samopoczucie w dużej mierze nie wynika tylko z braku zadowolenia własnym wyglądem, ale przede wszystkim z nieprawidłowości zachodzących w organizmie. W momencie, gdy pojawia się decyzja o przejściu na tę dobrą, zdrową stronę życia nader często pojawia się pytanie – co zrobić na samym początku? Odpowiedź jest bardzo prosta - oczyścić organizm z nagromadzonego syfu.

Znikoma ilość błonnika w diecie, a przy tym zerowa aktywność fizyczna to swoiści mordercy jelit. Słowo „zaparcia” u wielu osób wywołuje uśmiech na twarzy, wywołując wrażenie, jakoby ten powszechny problem ich nie dotyczył. Okazuje się jednak, że zaburzenia w pracy jelit dotykają szerokie grono osób. Czym są i jak z nimi walczyć? O tym poniżej.

Resztki pokarmu, które zalegają w naszych jelitach negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia. Procesy gnilne uszkadzają błonę śluzową jelit, która pełni rolę swoistej bariery ochronnej. Z uwagi na powyższe, jelita są bardziej narażone na bezpośredni kontakt z substancjami, które błona śluzowa powinna zneutralizować. Nie daleko stąd do mutacji komórek, co z kolei może prowadzić nawet do procesu powstawania komórek nowotworowych.

Brak apetytu, wzdęcia, nudności, metaboliczny posmak w ustach oraz bóle brzucha – czy zdarzyło się, że na któryś z wymienionych mógłbyś na stałe przypisać do swojego samopoczucia? Jeśli tak, to nie przestawaj czytać.

detoks- smukły brzuchPodstawą do zmiany tego stanu rzeczy jest stosowanie się do zasad tzw. diety oczyszczającej. Do jakich założeń sprowadza się ów dieta?

  • zwiększenie podaży błonnika w pożywieniu,

  • podaż wody na poziomie minimum 2l (w zależności od aktywności) dziennie,

  • warzywa i owoce stałym punktem odżywiania,

  • unikanie przetworzonego i tłustego pożywienia,

  • unikanie słodkich przekąsek zawierających cukry proste,

  • zmniejszenie podaży napojów gazowanych.

Detoks organizmu nie sprowadza się tylko i wyłącznie do aspektów żywieniowych. Kluczem do sukcesu jest zwiększenie aktywności fizycznej, która prowadzi do przyspieszenia procesów metabolicznych, a co za tym idzie – lepsze odżywienie i dotlenienie organizmu. Należy dodać, iż zabiegi regeneracyjne jak np. sauna, to również świetny sposób na pozbycie się toksyn z naszego organizmu.

Reasumując, zmiany w Twoim życiu powinny odbywać się na wielu płaszczyznach – tylko takie zmiany gwarantują pełny sukces, który odczujesz nie tylko w postaci lepszego wyglądu, ale przede wszystkim – lepszego samopoczucia i zdrowia.

Kategorie: Diety,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.16