kfd protein dessert

Prosta i skuteczna dieta- Dieta Modułowa

Weight loss and diet collage.

Jeżeli pragniemy cieszyć się piękną i smukłą sylwetką, lecz jednocześnie nie chcemy, aby odchudzanie stało się dla nas synonimem więziennej celi, powinniśmy wybrać dietę modułową, dzięki której możemy sami decydować, kiedy jemy oraz w jakich ilościach. 

Dietę modułową opisał doktor Petre Ambrosius i już od początku jej powstanie budzi ogromną furorę wśród osób, jakie to starają się walczyć ze zbyt dużą ilością zalegających kilogramów. Warto, więc wyjaśnić, jakie są zasady owej diety i na jakich założeniach się opiera.

Czym jest dieta modułowa?

Dieta modułowa to przede wszystkim walka z kilogramami i nadwagą bez jakiejkolwiek konieczności rezygnowania z ulubionych potraw i posiłków. Bez wątpienia główną zaletą tejże diety jest to, ze możemy nawet zgubić jeden kilogram w czasie siedmiu dni. Co więcej dieta ta jest bezpieczna dla naszego zdrowia, nie powoduje skutków ubocznych, odwodnienia, a także po jej zakończaniu nie pojawia się efekt jo – jo. Owszem nie jest to dieta cud, jednakże jej skuteczność została potwierdzona naukowo.

Plan odchudzania

Plan odchudzania w diecie modułowej jest prosty i bardzo łatwy do zastosowania. Warto, więc wiedzieć, że powinniśmy:

  • Jeść pięć posiłków w ciągu dnia, które to składają się ze śniadania, obiadu, kolacji, oraz dwóch niewielkich przekąsek
  • Wypijać około dwóch litrów płynów w ciągu dnia. Najlepiej do tego celu nadaje się woda mineralna niegazowana, zielona herbata, ale można także sięgnąć po herbatki owocowe.
  • Wybrać jeden dzień w ciągu tygodnia, jaki to przeznaczymy na oczyszczenie naszego organizmu z zalęgających w nim toksyn.

Health Food

Czym są moduły?

Istotnym elementem diety jest to, że do każdego spożywanego przez nas posiłku trzeba dołączyć produkt, jaki jest przypisany do wyznaczonego modułu. Przykładowo pierwszego dnia na śniadanie spożywamy produkty zbożowe, zaś kolejnego sięgamy po nabiał. Produkty te określane są poprzez kolejne szczeble na piramidzie żywienia. Spożywanie owych modułów powodują, że możemy nie tylko dostarczyć organizmowi idealnej ilości kalorii, ale także wszystkich składników odżywczych, witamin oraz minerałów.

Kategorie: Artykuły,Diety

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15