kfd protein dessert

Krem czekoladowo- kokosowy

krem czekoladowo-kokosowyKto powiedział, że życie, a zwłaszcza dieta osób ćwiczących lub odchudzających się jest ( lub być powinna)  nudna i pełna wyrzeczeń?

Pewnie….aby coś fajnego i odpowiedniego zjeść trzeba się odrobinę pofatygować, i fizycznie jak i intelektualnie.

Moja propozycja to krem czekoladowy na bazie KFD Protein Desser i oleju kokosowego, z dodatkiem kakao. Olej kokosowy to tłuszcz termiczny, który spala tkankę tłuszczową, podkręca metabolizm, a co za tym idzie- odchudza. Jest obecnie uważany za najlepszy tłuszcz używany w kuchni niż inne oleje roślinne. A dzięki połączeniu z KFD Dessert mamy zdrowy i smaczny deser.

Składniki:

  • 100 g oleju kokosowego,
  • 2 miarki KFD Protein Dessert,
  • 2 łyżki kakao,
  • 200 mil gorącej wody,
  • łyżeczka rozpuszczalnej kawy,
  • szczypta soli.

Sposób przygotowania:

  • W wodzie rozprowadzamy olej kokosowy, kakao, kawę i sól, odstawiamy do ostygnięcia. Zaparzone kakao jest dużo bardziej intensywne w swoim smaku niż takie zrobione na zimno. Natomiast kawa i sól podkreślają jeszcze bardziej jego czekoladowy smak.
  • Do chłodnego płynu dodajemy deser, energicznie mieszamy lub miksujemy. Radzę nie dodawać całego proszku za jednym podejściem, dzięki dodawaniu na raty mamy możliwość regulowania gęstości kremu. Kto chce może wodę zastąpić mlekiem, jednak mnie lepiej smakuje na wodzie.

przygotowanie kremu czekoladowego     I tym sposobem mamy słodką pyszność! Możemy nią posmarować naleśniki,  pieczywo lub zrobić sos czekoladowy do polania owoców.

Możliwości jest bardzo wiele, wystarczy użyć wyobraźni. Protein Dessert jest niskokaloryczny ale za to ma w sobie dużo białka- aż 80 % białka w suchej masie. Nie zawiera białek roślinnych czy szkodliwych słodzików (aspartam) i barwników.

Przepisem podzieliła się z nami: http://dietamojapasja.pl

Kategorie: Kuchnia Fit

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13