kfd protein dessert

POLECANE 7 ćwiczeń idealnych dla młodych Mam

matka z dzieckiem ćwiczy yogę

Okres oczekiwania na nadejście narodzin dziecka, to jeden z piękniejszych etapów w życiu każdej kobiety lecz i pewnych zmian, które zachodzą w organizmie. Wiele pań narzeka na utratę swojej figury, brak czasu na wyjście na siłownię czy po prostu miewa problemy z pozbyciem się nadprogramowych kilogramów po ciąży. Jednak coraz więcej młodych mam pokazuje, że jak się chce to można powrócić znowu do formy, mając nawet 3 szkrabów obok siebie!

Ćwiczenia w domu, to najszybszy sposób by ponownie wyrobić sobie kondycję i zmniejszyć obwód tu i ówdzie. Rzeźbienie sylwetki w domowym zaciszu może odbywać się przy pomocy właśnie dzieci! Niezależnie od wieku mogą ćwiczyć z nami, bądź w tych ćwiczeniach uczestniczyć.

Młoda Mama dobrze wie, że do pewnego wieku nie można spuścić oka ze swojego malca, dlatego w dzisiejszym artykule poświęcony właśnie Mamom zaproponujemy Wam kilka ćwiczeń, które z łatwością można wykonać w domu ze swoją latoroślą! Systematyczność wykonywanych ćwiczeń i trzymanie się zdrowych nawyków żywieniowych, zaowocuje przybliżeniem Cię do Twojej dawnej sylwetki z przed ciąży, poprawą formy, a nawet zarysowania mięśni podkreślających Twoją nową, atrakcyjną figurę! Gotowa na trening?

1. Squady – przysiady

Jedno z przyjemniejszych ćwiczeń, które ćwiczy mięśnie ud oraz pośladków. Stań w rozkroku na szerokość bioder, pracuj tylko biodrami, które wypychasz do tyłu – tak jakbyś chciała usiąść. Dla lepszego efektu popracuj z obciążeniem, do tego możesz wykorzystać swojego malucha, który albo będzie u Ciebie na tzw. barana, na rękach lub w nosidełku – w zależności od wieku dziecka. Na początku zacznij od 20 powtórzeń, z tygodnia na tydzień jednak zwiększając ilość.

2. Damskie pompki

Będąc na klęczkach, ułóż swojego malca na macie tak, abyś miała go na wysokości swojej twarzy, pochylając się nad nim. Dla początkujących, polecamy pompki z pozycji klęczącej i uginamy tylko dłonie oraz tułów, trzymając cały czas napięty brzuch. Dla bardziej zaawansowanych polecamy podpór na skrzyżowanych kolanach, stopy w górze i pompujemy! Ćwiczenie wzmacnia nasze ramiona, mięśnie brzucha, a także ujędrnia biust. Podczas całego ćwiczenia nachylamy się cały czas do dziecka, mając go bacznie na oku. Na początku zrób tyle powtórzeń, ile jesteś w stanie wykonać, stopniowo zwiększając ich ilość

ćwiczenia dla młodych mam

*Alternatywą dla mam, które mają już starsze dzieci i mogą pozwolić sobie na większy wysiłek, doskonałe będą pompki w podparciu nóg o wózek. Ćwiczenie zaprezentowane przez jedną z FIT mam na filmiku poniżej.

3. Motylkowe Abs

Połóż się na plecach na macie, malca obok siebie lub ewentualnie ułóż go sobie między nogami – nogi ułóż w pozycję ”karo”, malcowi podłóż poduszkę pod plecki, aby było mu wygodnie. Pamiętaj o rozluźnieniu nóg. Ręce chwyć za głowę i zacznij robić brzuszki. Pamiętaj o oddychaniu, wydech przy skurczu mięśni, wdech przy rozluźnieniu. Wykonaj 15 powtórzeń, powoli przy następnych treningach, zwiększając ich liczbę.

4. Deska

Bardzo popularne ćwiczenie, które doskonale wzmacnia głębokie partie mięśni brzucha. Malec leży naprzeciwko Ciebie na macie, a Ty ułóż się na przedramionach na brzuchu, unosząc swoje ciało do góry. Pamiętaj aby sylwetka była ułożona w linii prostej, brzuch napięty, pępek podciągnięty ku górze. Spróbuj wytrzymać w tej pozycji 15 sek, stopniowo zwiększając czas ćwiczenia.

5. Talia osy

By powrócić do dawnego wcięcia w talii, wykorzystamy kombinację ćwiczenia deski. Malec leży przed nami, z kolei do tego ćwiczenia ułóż się na boku, podpierając się nogami – prawy bok, podpór na prawej nodze wysuniętej do przodu, lewa podpiera ciało z tyłu. Ciało unosimy, podpierając się na prawym przedramieniu, lewą rękę unosimy ku górze. Spróbuj wytrzymać 15 sek, zrób sobie ok. 10 sek przerwy i zmień stronę.

6. Boczne wymachy nóg

Pozostań jeszcze na macie, malcowi również możesz zmienić pozycję i ułożyć go na brzuszku. Ułóż się na lewym boku, podeprzyj się na ręce, a prawą nogę powoli unoś do góry i w  dół, nie dotykając ziemi. Powtórz to ćwiczenie 15 razy i zmień bok. W miarę możliwości dodawaj coraz więcej powtórzeń.

7. Tylne wymachy nóg

To ćwiczenie poprawi Twoją elastyczność, zaangażuje mięśnie nóg oraz pośladków. Twoim sprzętem tym razem może być wózek dziecięcy. Chwyć się obiema rękami i zacznij ćwiczenie od jednej z nóg, przy tym napinając mięśnie pośladków. By zachować balans napnij mięśnie brzucha. Zrób 15 powtórzeń i zmień nogę. Z czasem zwiększ liczbę powtórzeń.

Pamiętaj także o tym, że zanim przystąpisz do treningu rozgrzej każdą partię swojego ciała. Po całej serii wykonanych ćwiczeń, zrób sobie kilkuminutowy streching, połóż się na ziemi, a nogi oprzyj wysoko o ścianę. Chwilka relaksu jest równie ważna.

Poniżej znajdziecie filmik, który niech będzie dla Was inspiracją i zachętą do treningu ze swoimi dziećmi.

#StayStrongMummy

Kategorie: Artykuły,Kulturystyka i fitness,Porady

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13