kfd protein dessert

NOWE Animal flow – Poczuj zwierzęcy zew!

animal flow

W każdym z nas drzemie trochę zwierza, który potrafi się  uaktywnić właśnie podczas wysiłku fizycznego. Tę cechę postanowił wykorzystać jeden z twórców Global Bodyweight Training, Mike Fitch przy opracowaniu nowego programu treningowego – Animal Flow!

Sam Mike Fitch to licencjonowany trener personalny, z 13 letnim doświadczeniem w branży fitness. Od lat poszukuje niekonwencjonalnych form ruchowych, trenując takie dyscypliny jak breakdance czy parkour. Nie rezygnował jednak z treningów siłowych i dokształcania się w zakresie biomechaniki, anatomii i suplementacji. Swoją wiedzą dzieli się na różnych sportowych wydarzeniach, biorąc czynny udział w kreowaniu globalnych programów treningowych na skalę światową.

mike fitch - animal flow

Fot. www.philiphaynes.com

Charakterystycznym elementem w tym systemie treningowym, jest powrót do natury, który objawia się naśladowaniem ruchów zwierząt, przybieraniem dla nich właściwych poz. W tym celu przełączamy się na pierwotne instynkty, rozbudzając przy tym swoją siłę funkcjonalną. Animal Flow ugruntował się na ćwiczeniach kalistenicznych, które są podstawą w tym treningu. Dzięki czemu poszerza to nasz zakres ruchu, mobilność stawów, a także wzmacnia nasze ciało i rozwija sprawność. Plusem tego typu treningu, tak jak w kalistenice, nie jest wymagany sprzęt. Praca fizyczna zostaje wykonana z naturalnym obciążeniem własnego ciała oraz praw fizyki, czyli przy pomocy grawitacji.

Specjalnie opracowany program zawiera 26 ćwiczeń oraz 20 propozycji połączenia ich ze sobą. Ukazane ćwiczenia i ich nazewnictwo jest spójne ze zwierzęcym odpowiednikiem. Opanowanie techniki wymusza na naszym ciele doskonałą pracę i zaangażowanie głównych mięśni – obręczy barkowej, pleców, brzucha i nóg. To także doskonały trening poprawiający koordynację ruchową, stawiający na precyzję wykonania ruchu. Na pierwszy rzut Animal Flow może wydawać Wam się zabawny, ale po dłuższym wejściu w trening sami się przekonacie, że wasze ciało wchodzi na wyższy poziom rekreacji, osiągając co raz to lepsze rezultaty i korzyści wypływające z tego systemu ćwiczeń. Nie ma nic lepszego, jak połączenie nieco zabawy z aktywnością fizyczną.

animalflow1

Animal Flow jest także połączeniem pewnych elementów zaczerpniętych z  jogi, jak rozciąganie, oddychanie i forma relaksacji ciała po treningu. Program odkrywa 6 komponentów, zawierających się w metodzie treningowej Animal Flow, takich jak:

- efektywna rozgrzewka,

- mobilność nadgarstków,

- aktywacje,

- formy stretchingu,

- płynne przejście ruchów,

- wzmocnienie siły funkcjonalnej.

Ten rodzaj treningu jest przeznaczony dla każdego, kto ma zamiar popracować nad elastycznością swojego  ciała, wzmocnieniem swojej sylwetki i poprawą swojej kondycji fizycznej. Ze względu na charakter  ćwiczeń, jesteśmy w stanie wykonać go w domu czy w parku. Animal Flow, zwłaszcza jest bardzo popularny w Australii, gdzie prowadzone są już od jakiegoś czasu specjalne zajęcia fitness w grupach.  Powoli i w naszych kręgach możemy spotkać się z tą forma treningu, jak i uczestniczyć w szkoleniach poświęconym tej metodzie.

Jak, to wygląda w wydaniu Mike’a Fitch’a, ukazuje to jego specjalny materiał poniżej.

Kategorie: Kulturystyka i fitness

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13