kfd protein dessert

Crossfit

crosffit-modelka

1. Czym właściwie jest crossfit?

Jest to nic innego jak system treningowy służący wojsku, siłą taktyczną i pozostałym formacją militarnym oraz policyjnym do kształtowania kondycji, wytrzymałości oraz dynamiki wśród swoich adeptów. Model treningowy wymyślony przez wojskowych sprawdził się do tego stopnia, że został doceniony przez środowisko fitnessowe i zaadaptowany na własne potrzeby, a więc kształtowanie zarówno pięknego, atletycznego ciała jak i świetnej kondycji. Przekształcając się w „złoty środek” każdego entuzjasty fitnessowego stylu życia.

2. Czasy świetności dopiero nadchodzą!

Crossfit cieszy się coraz większa popularnością co nie powinno nikogo dziwić. Wielu adeptów sportów siłowych oraz bywalców klubów fitness znudzonych dotychczasowymi, monotonnymi treningami siłowymi poszukiwało jakiegoś urozmaicenia, czegoś co  pozwoli się im realizować na  wielu płaszczyznach. Bardzo urozmaicony crossfit okazał się odpowiedzią na te oczekiwania. Pojawił się system, który pozwala wyrobić w ćwiczącym tak wiele pożądanych cech, a treningi doprowadzają do pełnej satysfakcji ponieważ pozwalają angażować zarówno aparat ruchy jak i podnosić wydolność tlenową, dynamikę oraz wytrzymałość. Coraz więcej klubów fitnessowych zaczyna wplatać do swojej oferty zajęcia z crossfitu, a z każdym miesiącem rośnie rzesza zwolenników.

3. Rozwój crossfitu

W Stanach Zjednoczonych ten nowy trend rozrósł się do takich rozmiarów, że są nawet organizowane zawody z cyklu crossfit. Co więcej jako konkurencją crossfit znalazł miejsce na jakże prestiżowych zawodach Arnold Classic organizowanych przez ikonę kulturystyki, aktora oraz byłego gubernatora stanu Kalifornia Arnolda Schwarzeneggera. Co czyni crossfit tak uniwersalnym systemem treningowym. Bezapelacyjnie jest to kompilacja różnorodnych ćwiczeń oraz brak sztywnych schematów. Przy konstruowaniu treningu ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Można ze sobą spleść wyciskanie sztangi z elementami gimnastycznymi, biegowymi, a nawet konkurencje cechujące zawody strongmenów od przerzucania opony poprzez przenoszenie najróżniejszych przedmiotów. Dodatkowymi atrybutami jest drążek,wszelkiego rodzaju gumy oraz wszystko co można przerzucać, nosić ciągnąć i rzucać. Crossfit jest coraz bardziej popularny i propagowany przez coraz większa rzesze ćwiczących. Niektórzy upatrują w nim formę samorealizacji, inni metodę do osiągnięcia celów jakie sobie założyli rozpoczynając treningi siłowe, a po pewnym czasie wpadając w rutynę.  Jeśli jeszcze nie spróbowaliście gorąco polecam,a może i Wy rozkochacie się w tym nowym, coraz bardziej popularnym, uniwersalnym i zarazem wymagającym systemie.

Kategorie: Kulturystyka i fitness

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13