kfd protein dessert

Dziennik treningowy – gra warta świeczki?

Training

Słowem wstępu

Dziennik treningowy to forma kontroli postępów, która istnieje w świecie sportu od dawna. Zastanawialiście się kiedyś czy prowadzenie własnego dziennika treningowego ma sens? W tym artykule postaram się pokazać, że rzeczywiście tak jest.

Kontrola postępów

Czym tak właściwie jest sport? Niezależnie od dyscypliny dążymy do jednego – postępu. Osoby, które choć trochę liznęły temat, wiedzą, że ów postęp nie zawsze idzie po naszej myśli, bowiem na jego wystąpienie ma wpływ bardzo wiele czynników. Czynników, które na bieżąco możemy kontrolować, prowadząc dziennik treningowy. Zależnie od formy dziennika, poprzez regularne wpisy możemy kontrolować postępy, wykonując kilka kliknięć.

Darmowa dawka motywacji

Każdy, bez wyjątku ma chwile słabości. Podstawą w tym momencie jest upór i dążenie do celu, co może zostać spełnione przez chęć regularności dziennika oraz udział w nim osób trzecich, które w miarę regularnie odwiedzają Twój dziennik. Osoby te, niezależnie od tego, czy mają podobny cel, potrafią wnieść nowe światło w Twoim sportowym życiu, np. poprzez proste, a sprawdzone przez nich wskazówki.

Fotorelacja podstawą dziennika?

Nie da się ukryć, że w sportach sylwetkowych podstawowym (choć mierzalnym) efektem postępu jest wygląd. Jedną z zalet dziennika jest możliwość prowadzenia bieżącej fotorelacji naszej sylwetki. Dzięki czemu w relatywny sposób możemy ocenić nasze zmiany w sylwetce. Czyż jest coś piękniejszego?

Dziennik publiczny czy prywatny?

Na to pytanie nie jestem w stanie Wam odpowiedzieć, bowiem niektóre osoby mogą spotkać się z  uczuciem „wstydu” upubliczniając swoje zdjęcia, szczegóły nt. życia itd. Nic na siłę. Jeśli zaczniesz dziennik bez zdjęć, nie będzie tragedii. Jeśli zaczniesz dziennik bez opisu Twojego życia, tym bardziej. Dziennik to tak naprawdę (niezależnie od formy jego prowadzenia), prosta forma kontroli postępu, a zarazem bodziec do ciągłości, która w przypadku sportu jest bardzo ważna.

Jakie są Waszym zdaniem zalety prowadzenia dziennika treningowego?

 

Zajrzyjcie do naszych działów:

- DT dla początkujących,

DT dla zaawansowanych,

- DT dla kobiet.

Kategorie: Kulturystyka i fitness

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13