kfd protein dessert

Fitness Trendy 2016

fitness trendy 2016

W każdym roku robi się podsumowanie w branży fitness, ale także planuje się kolejne nowości, które podczas roku są badane pod względem przyjęcia przez użytkowników oraz efekty ich stosowania. Rok 2016 w zasadzie nie przyniesie niczego nowatorskiego, z czym nie mieliśmy styczności w 2015 roku, pewne rzeczy oraz treningi zostaną nieco zmodyfikowane, oczywiście miejmy nadzieję, iż na lepsze. Na podstawie raportu, który przedstawili ACSM’s, Amerykański College Sportu i Medycyny na konferencji IDEA World podali kilka wiodących prym trendów w fitnessie oraz atrakcji na nowy rok 2016. Sprawdź czy Twój nr 1 uplasował się na liście.

 

#1 Gadżety i sprzęt sportowy

Zdecydowanie pierwsze miejsce należy do drobnostek, które tak bardzo uwielbiamy i coraz częściej po nie sięgamy. Od najmniejszych gadżetów potrzebnych nam w naszym ekwipunku na siłownie po większe sprzęty domowe i aplikacje, wspierające nasz program diety oraz treningu na zaawansowanym poziomie. W tym kierunku branża fitness ma zamiar się rozwijać na większą skalę, wymyślając to nowsze technologie, gadżety oraz tekstylia, które ubarwią nasz czas spędzony na aktywności fizycznej. Między innymi możemy się spodziewać rozkwitu rynku technologii, po inteligentne okulary aż po interaktywną odzież.

sport gadgety

#2 Kalistenika

W Polsce dopiero kalistenika się rozkręciła, jak widać doceniono tę dyscyplinę oraz jej wpływ na zdrową sylwetkę. W 2016 roku, zdecydowanie trening z wykorzystaniem naturalnego obciążenia, będzie królował na siłowniach i na zajęciach fitness. Bez zbędnego sprzętu i dodatkowych ciężarów – Tylko Ty i Twoja waga to klucz do wyrobienia doskonałej formy, bez kontuzjogennych ćwiczeń.  Tak samo kalistenika będzie rozwijać się na polu edukacyjnym, jako możliwość do nabycia nowej wiedzy i poszerzenia umiejętności aż po uprawnienia instruktorskie skupione na tej właśnie dyscyplinie.

Man at freestyle Calisthenics training in gym

#3 HIIT

2014/2015 z pewnością to były lata treningów interwałowych i to się nie zmieni. Tabata, Insanity czy HIIT to treningi, które będą jeszcze mocniej zmodyfikowane, by trwały krócej, a ich intensywność wraz z rezultatami były na jak najwyższym poziomie. Trening interwałowy w wersji, którą znamy trwa maksymalnie do 30 minut, w tym przewidziane są kilku sekundowe przerwy na odpoczynek. Jakiej rewolucji możemy się spodziewać w tym temacie oprócz jeszcze większych obrotów?

hiit1

#4 Trening siłowy

Klasyka, a z tego się nie rezygnuje. W nowym roku są przewidziane programy z ćwiczeniami siłowymi, czyli kolejna porcja systemów treningowych z wolnymi ciężarami. Jak się okazuje, obecny rok pokazał, że ten typ treningu zdobył uznanie wśród młodych ludzi, którzy zaczynają kształtować swoją sylwetkę oraz przez panie, które również chętniej chwytają za sztangi.

Trening siłowy - Intermittent fasting

#5 Szkolenia i kursy

Nowy rok to zapowiedź apetytu na wiedzę, konsumenci branży fitness chcą być w pełni świadomi i kształcić się u profesjonalistów, bowiem jak brzmi przysłowie ,,każdy jest kowalem swojego losu”, tak każdy będzie chciał zostać swoim trenerem personalnym. To najlepsza droga, po przez edukację do perfekcji.

trening personalny

#6 Treningi personalne

Porady i treningi z osobistym trenerem to powoli norma, jednak w kolejnym roku szykuje się prawdziwe boom w tym temacie. Przebywanie pod stałą kontrolą oraz treningi indywidualne dają zaskakujące rezultaty, co zostało docenione i będzie szło dalej w tym kierunku. Rozwój treningów personalnych zapowiada się nawet do skupienia małych 3-4 osobowych grup,  które wejdą w standardową ofertę  zajęć fitness. Sporty woman exercising  at gym

#7 Trening funkcjonalny

Duża intensywność treningu połączonego z elementami crossfit, to także doskonała propozycja dla pragnących zwiększyć swoją siłę, dynamikę i zasięg ruchu. Treningi funkcjonalne są jednym z lepszych zajęć, wpływających korzystnie na poprawę formy i kondycji. Kolejnym krokiem w treningu funkcjonalnym będzie zwiększenie zakresu ruchu, przy pomocy ręcznych rekwizytów, jak kettlebelle czy hantle oraz sprzętu ViPR.

trening siłowy

#8 Programy treningowe dla seniorów 

Oferta fitness już od jakiegoś czasu przewiduje specjalne propozycje wraz z zajęciami dla seniorów. W 2016 seniorzy mogą się spodziewać specjalnych programów treningowych także do wykonywania w zaciszu domowym. Wszystko po to, aby zadbać o dobrą kondycje w każdym wieku.

senior#9 Innowacje w jodze

Ta starożytna metoda relaksu i poprawy elastyczności ciała, wciąż będzie się rozwijać, choć i w tym roku zaskoczyła nas swoimi rozgałęzieniem na slow fitness, aerial yogę. Dalej bazując na klasycznej jodze będą powstawać nowe odłamy fitnessowych zajęć. Dążenie do perfekcji cielesnej i umysłowej – to kierunek propagowania fitness joginów.

yoga

#10 Circuit training i Core trening

Technika, technika i jeszcze raz technika, a co za tym idzie to stabilny i mocny korpus, czyli dalej będziemy szlifować te gatunki treningowe, które mają rozwinąć swoją propozycję systemu ćwiczeń. Możemy się spodziewać, iż zostaną wzbogacone o treningi medyczne, przypominające ćwiczenia rehabilitacyjne. Precz z kontuzjami!

athletic fitness man working the abdomen at gym

Kategorie: Artykuły,Kulturystyka i fitness

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.16