kfd protein dessert

Piloxing – energiczny mix

piloxing treningPoznaliście już zaskakujący mix ćwiczeń, który składa się na nową formę treningu w fitnessie – piloxing? Brzmi znajomo – a to dlatego, że piloxing to nic innego jak połączenie 3-ech form treningowych: pilatesu, kickboxingu i tańca.

Ta elektryzująca kombinacja, to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, dynamicznego, a przy tym doskonale się bawić. Godzinny trening piloxingu gwarantuje nam przyjemne spalanie kalorii od 500 do nawet 1000 kcal! Bazuje na ćwiczeniach, wywodzących się z boksu i kickboksingu, do których dołączona jest choreografia taneczna oraz figury używane w pilatesie na stojąco. Piloxing to trening interwałowy, który rozpoczyna się intensywną kombinacją tanecznych kroków w połączeniu z boksem, na koniec treningu następuje wyciszenie organizmu dzięki ćwiczeniom pilatesowym.

Trening należy wykonywać 3-4 razy w tygodniu, co najmniej przez 30 minut. Taka aktywność doskonale wpływa na poprawę formy oraz kondycji. Jest przeznaczony dla każdej kobiety, choć i może panowie się również skuszą na wspólny trening. Dzięki piloxingowi można wysmuklić, ujędrnić i wyrzeźbić świetną sylwetkę. Ruchy taneczne, zawarte w tym treningu wyrabiają nawyki poruszania się z gracją oraz wpływają korzystnie na poprawę postawy. Ćwiczenia pilatesowe pomagają się odprężyć i zrelaksować. Jest to opcja treningu, w której spalamy zbędne kilogramy przy dobrej i energicznej zabawie- innymi słowy coś dla ciała i umysłu.

Viveca Jensen- źródło pure.xahir.com

Viveca Jensen- źródło pure.xahir.com

Prekursorką tego typu fitnessu jest znana, szwedzka trenerka gwiazd Hollywoodu, Viveca Jensen. W 2009 roku stworzyła unikalny program ćwiczeń, który rozprzestrzenia się po globie, zrzeszając coraz to nowych zwolenników fitnessowej mani piloxingu. Viveca Jensen nie bez przyczyny postanowiła połączyć te trzy formy treningu w całość, sama na swoim koncie ma doświadczenie w każdej z tych dziedzin. Z początku trenowała taniec, należała do międzynarodowej szkoły baletowej w Sztokholmie, później przenosząc się do Los Angeles, gdzie trenowała pod okiem Billego Goodsona.  W późniejszych latach, Szwedka postanowiła zrobić instruktora pilatesu i spróbować kolejnych dyscyplin sportowych- wybór padł na sporty walki. Szkoliła się w boksie, nabierając uprawnień instruktorskich. W swoim curriculum vitae, ma także wygraną w zawodach kulturystycznych.

Wszystkie swoje doświadczenia i osiągnięcia przełożyła na powstały piloxing, który już w 30 krajach z powodzeniem jest praktykowany w klubach fitness, czy na konwencjach fitnessowych. Wszech- wykształconą instruktorkę możecie podziwiać co roku, na targach kulturystyki i fitness FIBO, w Kolonii.

Kategorie: Artykuły,Kulturystyka i fitness

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15