kfd protein dessert

Popularne treningi – zumba

zumba

Zumba – w stosunkowo krótkim czasie zdążyła zdobyć w naszym kraju ogromną popularność. To taniec, który łączy zarówno kobiety, mężczyzn, dzieci, jak i osoby w starszym wieku. Zumba stała się na tyle popularna, że w całym kraju organizowane są warsztaty , czy maratony uczące właśnie tej techniki. Sama w sobie jest doskonałym połączeniem aerobiku z elementami choreograficznymi, łączącymi takie style jak: hip hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, a także Bolliwood. Pojawiają się także elementy sztuki walki. Głównym założeniem zumby jest jednak radość i odprężenie po ciężkim dniu pracy.

Co trenuje zumba?

Zumba, to radość, ale i piękno dla naszego ciała. To co warto podkreślić, to fakt, że Zumba angażuje mięśnie bioder i brzucha, dzięki czemu redukuje tkankę tłuszczową. Co więcej ta forma treningu pozwala zrzucić nawet do kilkuset kalorii dziennie. Sama w sobie wspomaga również kondycje fizyczną i koordynacje ruchową (elementy taneczne), nabywamy także pewności siebie.

Jak wyglądają ćwiczenia?

Pomimo tego, że tworzone są różne choreografie (w zależności od inwencji twórczej prowadzącego), to same elementy typowo ćwiczeniowe skupiają się zazwyczaj wokół 2-3 podstawowych kroków, gdzie powtarzane w konkretnych sekwencjach dają jedną, wspólną całość.

Maty do zumby?

Skoro, to taniec, to mogłoby się wydawać, że jest ona niepotrzebna. Nie zapominajmy jednak, że jest to także aerobik, a skoro aerobik, to warto, aby mieć pod nogami solidne podłoże, takie, które sprawi, że się nie poślizgniemy. Zwłaszcza, że wiele parkietów na salach treningowych z natury bywają śliskie. Dlatego antypoślizgowość, to najważniejsza cecha maty do fitness, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Prócz tego w przypadku doboru matu ważne są także takie parametry jak wzrost (mata powinna odpowiadać długości ciała), czy waga. Zadbaj również o to, aby mata była łatwa w utrzymaniu. W związku z tym zdecydowanie częściej polecany jest materiał gładki, niż chropowaty. Rodzajów zumby jest kilka, w związku z tym warto zapytać trenera, czy mata będzie konieczna.

Rodzaje zumby

Bo zumba ma wiele rodzajów. Wśród nich wyróżnia się zumbę Basic, zumbę Toning, czy też zumbę Gold (dla osób w starszym wieku). Zumba jak już wyżej zostało wspomniane zyskała ogromną popularność. W związku z tym organizowane są warsztaty, oraz całe maratony zumby także w wodzie. Zatem w tym przypadku mamy połączenie tańca, aerobiku i wszystkiego co najlepsze dla zdrowia daje nam woda.

Kategorie: Kulturystyka i fitness

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.12