kfd protein dessert

Szybsze efekty z Aqua Zumba

aqua fitnessAqua Zumba to nic  innego, jak połączenie tradycyjnych zajęć z zumby przy gorących rytmach latynoskiej muzyki wraz z treningiem prowadzonym w wodzie, czyli aqua aerobikiem.

Jesienna aura sprawia, że szukamy coraz więcej wymówek do pozostania w domu, motywacja nam spada, dzień staje się coraz krótszy, a co za tym idzie, szybsze uczucie zmęczenia. Taki stan, podczas tej pory roku to norma…więc należy, jak najszybciej to przełamać!

Dlaczego taki sposób sprawi, iż efekty zauważymy szybciej?

Wykonując trening w wodzie działamy na wszystkie mięśnie, nie obciążając stawów. Taka forma doskonale pobudza nasz organizm, dodaje energii i gwarantuje szybkie efekty! Środowisko wodne uchroni Cię przed urazami podczas tanecznych ćwiczeń, poczujesz się lekka, swobodnie wykonując choreografię. Jednak licz się z zakwasami, bo z pewnością na drugi dzień poczujesz, że masz za sobą solidny trening. I oto chodzi!

Nie odpuszczaj!

aqua zumbaInstruktor aqua zumby zrobi wszystko, abyś poczuła się jak na dobrej imprezie w basenie. Na powierzchni pokazuje zestaw kroków i ćwiczeń, z naciskiem na poprawne wykonanie techniczne. Energiczna muzyka z pewnością doda Ci powera i sprawi, że ten trening to czysta przyjemność i dobra zabawa.

Wiele osób, które z wodą nie mają się za pan brat, omija wodne formy aktywności, obawiając się podtopień. Otóż zajęcia z aqua-fitness zazwyczaj jest prowadzony na komfortowej głębokości, do pasa czy powyżej talii. Dlatego nie trzeba obawiać się, że skoro nie umiemy pływać grozi nam niebezpieczeństwo. Dla poczucia większego bezpieczeństwa, możemy wspomóc się pianką, tzw. makaronem lub deską. Cięższe figury dla bardziej zaawansowanych czy też system treningowy wykorzystuje dodatkowe przyrządy, jak piankę czy specjalne hantelki. Pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy, woda to nasz sprzymierzeniec w walce z cellulitem!

Dlaczego warto spróbować?

aquaerobicsBo to naszego zdrowia nic nie kosztuje, a wręcz je wzmacnia, hartuje i rzeźbi ciało! Przede wszystkim taki sposób aktywności jest dedykowany dla osób z nadwagą, dla których tradycyjny fitness jest kulą u nogi, a z uwagi na nadmiar kilogramów co przekłada się na kondycję naszych stawów, nie są w stanie w nim uczestniczyć. Wymieńmy, więc w takim razie plusy aqua zumby:

- odciąża kręgosłup i stawy,

- poprawa stabilizacji i koordynacji ruchowej,

- wzmocnienie mięśni,

- lepsza mobilność,

- poprawa pracy układu krążenia,

- szybszy metabolizm,

- lepsza odporność immunologiczna,

- poprawa ukrwienia naszej skóry – m.in. redukcja pomarańczowej skórki,

- uczucie odprężenia.

 

Kategorie: Kulturystyka i fitness

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.12