kfd protein dessert

Trening z taśmami TRX

tasmy

1.  Trx to system ćwiczeń opatentowany przez amerykańskiego komandosa, na potrzeby szkolenia żołnierzy wojsk marines. System treningowy miał opierać się na maksymalnym wykorzystaniu treningu poprzez ciężar własnego ciała. Miał być alternatywą do korzystania w warunkach spartańskich, nawet tam gdzie nie ma możliwości przeprowadzenia innych form wysiłku.

2. Dla kogo jest przeznaczony trening TRX?

Ćwiczenia w oparciu o taśmy TRX angażują wszystkie partie mięśniowe. Jest to alternatywa dla znudzonych zwykłych treningiem na siłowni bądź dla osób szukających urozmaicenia własnych treningów. Jako ciężar podczas treningu wykorzystujemy grawitacje oraz własną masę ciała. Stopień oraz trudność wykonywanych ćwiczeń zależy od nas samych. Możliwość regulacji taśm daje szeroką gamę pozycji oraz wariantów na dane ćwiczenie. Warto spróbować treningu z pomocą wykwalifikowanego instruktora, który dobierze dany trening do indywidualnej osoby.

3.  Różnorodność treningu

Istnieje ponad 300 rodzajów ćwiczeń na dolne i górne partie ciała z wykorzystaniem taśm. Różnorodność treningowa sprawia, że taśmy zyskują coraz szersze grono zainteresowanych klientów. Natomiast możliwość doboru intensywności treningowej jest szeroka. Wada taśm jest bardzo ciężkie wyizolowanie mięśni, ponieważ przy danych ćwiczeniu często bierze udział wiele partii mięśniowych.

Kategorie: Artykuły,Kulturystyka i fitness

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13