kfd protein dessert

Trenuj z bosu

instruktor bosuBosu to coraz częściej stosowany przyrząd, podwyższający poziom wykonywanych ćwiczeń, a zarazem wzbogacający trening funkcjonalny. Etymologia nazwy ”Bosu” pochodzi z języka angielskiego, i jest skrótem od całościowej nazwy przyrządu ,,both sides up”, czyli dwustronnym akcesorium, które w zależności od potrzeby i wymagań ćwiczenia doskonale się sprawdza w urozmaiceniu planu treningowego, który dedykowany jest do wielu możliwych kompilacji ćwiczeniowych. Z jednej strony piłka przecięta na pół, z drugiej platforma stabilizacyjna, przypominająca step.

Zdecydowanie ten przyrząd zaliczyć należy do funkcjonalnych na wielu płaszczyznach treningowych, nic więc dziwnego, że multum siłowni zaopatruje się w dwustronne połączenie kopuły oraz platformy. Trening z wykorzystaniem bosu, podobnie jak w przypadku piłki gimnastycznej, jest doskonałym sposobem na poprawienie równowagi oraz koordynacji ruchowej z tą przewagą, że można na nim stać oraz przybierać pozycje w różnoraki sposób, co daje o wiele większe możliwości podczas treningu.

Wykorzystywany jest zarówno na zajęciach w fitness klubach, skupiających się na wymodelowaniu sylwetki i utracie zbędnych kilogramów, jak również w rehabilitacji oraz treningach sportowych przygotowujących do takich dyscyplin jak: narty, snowboard i tenis. Ponadto, ten przyrząd gimnastyczny wykorzystywany jest także w ćwiczeniach statycznych tj.: pilates, joga oraz stretching. Z pewnością jego największą zaletą jest wszechstronność, pozwalająca na wykonanie również treningu dynamicznego, włączając zarówno skakanie oraz bieganie w różnym tempie po platformie, jak i wykonywanie przysiadów czy pompek.  Osoby bardziej zaawansowane, do treningu na bosu mogą włączyć również ćwiczenia z hantlami, taśmami lub nawet sztangami. 

pompki na bosuCo daje trening z wykorzystaniem bosu?

  • poprawa balansu ciała, wytrzymałości oraz wzmocnienie mięśni,
  • usprawnienie wydolności organizmu,
  • wypracowanie równowagi oraz gibkości całego ciała,
  • świetnie nadaje się do wzmocnienia mięśni stabilizujących (core stability) oraz wypracowania propiocepcji (czucie głębokie),
  • pomaga wzmocnić oraz uelastycznić kręgosłup,
  • wspomaga rehabilitację kolan i stawów skokowych po kontuzjach.

Trening bosu jest polecany dla wszystkich, bez względu na wiek oraz sprawność fizyczną, gwarantujący poprawę sylwetki, wzmocnienie mięśni oraz zaangażowanie do pracy mózgu, aby utrzymać równowagę ciała na niestabilnej platformie. Jest to trening funkcjonalny, usprawniający całe ciało, w połączeniu ze świetną zabawą.

Kategorie: Artykuły,Kulturystyka i fitness

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.18