kfd protein dessert

Ile kosztuje twoja dieta?

Walka z nadprogramowymi kilogramami to prawdziwe wyzwanie nie tylko dla naszego organizmu, lecz również portfela. Zdrowa żywność, suplementy, karnety na siłownię… wszystko to potrafi skutecznie obciążyć nasz domowy budżet. Nie oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z inwestycji w samych siebie. Wręcz przeciwnie! Jednak jak w przypadku każdej inwestycji należy robić to „z głową”.

ile kosztuje dieta?

(Nie)rozsądne wydatki

Największymi „pożeraczami” pieniędzy z naszego portfela są suplementy diety. Skuszeni szybkim, bezwysiłkowym efektem jesteśmy w stanie wydać znaczne sumy pieniędzy na preparaty, które mają zlikwidować naszą nadwagę. Zapominamy przy tym, że żadne pigułki nie zastąpią diety i ćwiczeń. Potrafimy również ponieść dość wysokie wydatki, jeśli chodzi o strój sportowy i akcesoria. O ile inwestycja w dobre buty do fitnessu wydaje się rozsądna, o tyle koszulka z najnowszej kolekcji Stelli McCartney posiada dużo niższy priorytet w hierarchii wydatków. Nie warto również wydawać pieniędzy na dziesiątki poradników dietetycznych. Warto wybrać jeden, którego wskazówki będą nam towarzyszyły podczas całego procesu odchudzania.

Są również koszty, które warto ponieść w walce o zdrową sylwetkę. Nie musisz żałować pieniędzy na konsultacje dietetyczną – odpowiednio sporządzony przez specjalistę jadłospis przyniesie znacznie lepsze rezultaty niż gotowiec znaleziony w sieci. Zachęcony dobrymi rezultatami unikniesz dodatkowych kosztów, np. na wspomniane wcześniej „wspomagacze”. Podobnie w przypadku karnetu na siłownię. Jeśli tylko znajdziemy ośrodek z dobrą renomą, profesjonalnymi trenerami i przyjazną atmosferą – taki, do którego będziemy chętnie przychodzić, nie powinniśmy zrażać się wysokimi kosztami. Istnieją także pewne koszty, których nie da się uniknąć, jak np. w przypadku żywności lepszej jakości, której ceny znacznie odbiegają od tych, które możemy znaleźć w dyskoncie.

Jak zminimalizować koszty?

Istnieje szereg sposobów na obniżenie budżetu twojej diety. Przygotowaliśmy kilka, prostych wskazówek:

Żywność – ceny bio produktów w supermarketach, są często niemal dwukrotnie wyższe niż ich mniej zdrowych odpowiedników. Tymczasem warto rozejrzeć się za innym źródłem dostawy tych zdrowych specjałów, np. u lokalnych rolników. Popytaj w pobliskim warzywniaku lub na targu.

Siłownia – w dużych miastach bardzo popularne są karnety multisport dostępne dla pracowników wybranych firm. Być może twój pracodawca również da się do nich przekonać? Innym sposobem jest również szukanie promocyjnych cen karnetów na portalach zakupowych, takich jak Grupon lub Gruper.

Strój sportowy, akcesoria sportowe – w tym przypadku najproszym sposobem są zakupy internetowe. Ceny w większości e-sklepów są znacznie niższe niż w salonach stacjonarnych – nawet o kilkanaście procent! Warto również poszukać dodatkowych zniżek na stronach z kuponami rabatowymi – radzi ekspert Kupon.pl.

Kategorie: Porady

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15