kfd protein dessert

Jak wybrać dobre korki ze sprawdzonej linii?

piłka nożna

Dobór odpowiedniego sportowego obuwia bywa dość dużym problemem dla piłkarzy. Dotyczy to zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, którym nierzadko dużą trudność sprawia znalezienie wygodnych butów na cały sezon. Chociaż poszczególne modele nieco inaczej zachowują się na każdej stopie, wiele linii obuwia piłkarskiego słynie z solidności. Należą do nich również korki Nike Mercurial. Przy wyborze konkretnej pary warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Dopasowanie korków do kształtu stopy

Wybierając odpowiedni model oraz rozmiar butów piłkarskich, należy przede wszystkim uwzględnić anatomiczny kształt stopy każdego zawodnika. Korki Nike Mercurial cenione są nie tylko za niebywałą aerodynamikę, ale również bardzo szerokie możliwości dostosowania obuwia do indywidualnych parametrów piłkarza. Odpowiednie dopasowanie butów do stopy gracza znacząco zwiększa jego bezpieczeństwo, a także pozwala wykluczyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Dlatego wybór obuwia nie powinien ograniczać się wyłącznie do określenia prawidłowego rozmiaru. Do równie istotnych parametrów zaliczyć można również szerokość stopy oraz kąt podbicia. Poszczególne korki Nike Mercurial charakteryzują się dużą różnorodnością pod względem dostępności różniących się od siebie kształtów cholewki. Istotny jest także jej materiał, ponieważ powinna być ona wykonana ze skóry naturalnej lub dobrych tworzyw syntetycznych. Skórzane korki są nieco bardziej wrażliwe i wymagają częstszej pielęgnacji. Skóra wykazuje właściwości rozciągliwe, dlatego najlepiej wybrać dobrze dopasowane pod względem rozmiaru buty. Korki syntetyczne powstają ze sztucznego materiału, jednak w użytkowaniu są równie wygodne, co skórzane.

Przystosowanie obuwia do nawierzchni

Bardzo duże znaczenie ma trafny dobór obuwia względem użytkowanej nawierzchni. Dzięki temu buty nie będą tak szybko się niszczyć, a sama gra będzie dużo lżejsza i przyjemniejsza. Pośród modeli korków Nike z serii Mercurial znajdują się modele, które zastosować można przede wszystkim na naturalnej trawie. Popularne lanki sprawdzają się do gry na boiskach z niezbyt ubitą powierzchnią trawiastą, ale też murawach nieprzesadnie grząskich. Natomiast do gry na trawie mokrej, lepiej wybrać tzw. wkręty. Korki tego typu posiadają w przedniej części dodatkowe przeszycia, a także charakteryzują się klasycznym wyglądem oraz wysoką niezawodnością. Są jednak zupełnie nietrafionym rozwiązaniem na sztucznych boiskach. W takim przypadku lepiej wybrać buty z niewielkimi, ułożonymi blisko siebie korkami. Takie obuwie może być również stosowane na podłożu zamrożonym. W modelach tego typu z linii Nike Mercurial zastosowane zostały tekstylne cholewki, które zwiększają komfort użytkowania butów. Obuwie z tej serii to również tradycyjne halówki, które gwarantują bardzo dobrą zwrotność oraz przyczepność na hali, a także gwarantują utrzymanie stabilnej prędkości podczas rozgrywek na parkiecie.

Przeznaczenie butów

Przy zakupie obuwia piłkarskiego, nie bez znaczenia pozostaje także sama pozycja piłkarza na boisku. Wiele dostępnych na rynku modeli charakteryzujących się solidnością konstrukcji, które są jednocześnie bardzo wygodne. Tego typu korki Nike Mercurial polecane są bramkarzom oraz obrońcom, którzy podczas gry defensywnej często muszą narażać obuwie na mechaniczne uszkodzenia. Natomiast pomocnikom wykonującym wiele precyzyjnych podań i strzałów, zależy przede wszystkim na odpowiednim czuciu piłki. Dlatego w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem są skórzane, idealnie dopasowane do stopy korki Nike Mercurial. Dotyczy to zwłaszcza modeli zaawansowanych pod względem technologicznym, które dodatkowo dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Napastnicy z kolei cenią sobie lekkość ruchu, która jest w stanie im zapewnić skuteczne i szybkie reakcje podczas gry. Dzięki odpowiednim butom mogą lepiej wystartować, a także utrzymać przyspieszenie na stałym poziomie. Poszczególne modele różnią się między sobą także przeznaczeniem pod kątem poziomu zaawansowania zawodnika.

https://futbolsport.pl/buty-pilkarskie/nike-mercurial/

Kategorie: Porady

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.12