kfd protein dessert

6 produktów roślinnych, które pomagają w schudnięciu

produkty roślinne odchudzanieCzęsto tocząc ze sobą walkę, a w zasadzie z niechcianą częścią nas  - nadmiarem kg, wspomagamy się suplementacją. Zwłaszcza osoby cierpiące na nadwagę upatrują w tego typu preparatach swój ratunek. Dobrze dobrana suplementacja, o naturalnym składzie na pewno pomoże w gubieniu kilogramów lecz należy pamiętać, iż produkty suplementacyjne pełnią rolę wspomagającą proces chudnięcia podparty zdrową dietę oraz aktywnością fizyczną. Nie warto więc wychodzić z założenia, że paczka tabletek zrobi za nas samych porządek z naszym ciałem.

Dobrze jest znać rośliny, które w wielu przypadkach są wykorzystywane do produkcji preparatów odchudzających. Zdarza nam się niekiedy spożywać je w naturalnej formie. W połączeniu z innymi roślinami o podobnych właściwościach, mogą mieć jeszcze silniejsze działanie niż konsumowane w pojedynkę. Poznajcie w takim razie listę 6 produktów roślinnych, które przyśpieszą spalanie tkanki tłuszczowej, poprawią pracę jelit i przede wszystkim samopoczucie.

1. Opuncja figowa

Jest to owoc kaktusa, z którego ekstrakt jest wykorzystywany do produkcji m.in. suplementów odchudzających. Ma działanie oczyszczające, hamuje apetyt oraz przyśpiesza metabolizm.

2. Ostra papryczka chilli 

Osoby przepadające za ostrą kuchnią dobrze wiedzą, że warto na lepsze trawienie dodać nieco ostrej papryczki. Nie tylko ceniona za swój smak ale i właściwości obniżające apetyt na słodycze i tłuste dania. Dodatkowo przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

3. Biała morwa

Zwłaszcza liście tej rośliny są drogocennym źródłem właściwości podczas odchudzania. Po pierwsze zmniejszają wchłanialność węglowodanów, hamując odkładanie się niechcianego tłuszczyku. Po drugie zbijają wysokie wskaźniki glukozy we krwi.

4. Imbir

Znana dobrze roślina i raczej lubiana, można ją wykorzystywać na różne sposoby. Dzięki zawartym w imbirze ”sokom”, pobudzona zostaje produkcja soku żółciowego tym samym przyspieszona jest przemiana materii. Imbir jest także doskonały jako środek zapobiegawczy skurczom żołądka i wzdęciom.

5. Owoc granatu

Nie od dziś wiadomo, że owoce granatu są sprzymierzeńcem na wielu polach zdrowotnych, również i w odchudzaniu. Sycą na długo, są niskokaloryczne, działają detoksykacyjnie i redukują poziom złego cholesterolu, obniżając także ciśnienie krwi.

6. Kora wierzby białej

Zawiera salicynę, która ma działanie przeciwbólowe, angażuje większą ilość kwasów tłuszczowych w procesie wytwarzania energii podczas treningu, dzięki czemu możemy wzmocnić swoją wytrzymałość. Odpowiada także za przyśpieszenie procesów trawiennych oraz za rozbijanie tłuszczy.

Zanim zdecydujecie się na zakup takich preparatów, zapoznajcie się z ich składem i skonsultujcie się z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań na zażywanie produktów o takim miksie składników, które czasem w niektórych zestawieniach składowych mogą wywoływać alergię bądź wywoływać inne dolegliwości zdrowotne. Warto zatem zadbać  swoje bezpieczeństwo zdrowotne i doinformowanie.

Kategorie: Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.16