kfd protein dessert

MSM i Kolagen

kolagen

 

Człowiek to skomplikowana maszyna, której poprawne działanie zależy w dużej mierze od działania poszczególnych „podzespołów”. Nazbyt materialnie? Cóż, to obrazowe porównanie ma na celu uświadomienie rzeczy podstawowej, albowiem poszczególne części składowe organizmu działają ze sobą w ścisłym powiązaniu, co oznacza, że w przypadku zaburzeń w działaniu jakiegokolwiek narządu czy organu, ciało człowieka narażone jest na wystąpienie komplikacji w znaczeniu ogólnym. W tym artykule chciałbym poruszyć tematykę jednego z układów, którego dolegliwości najczęściej odczuwają osoby aktywne, a co gorsza – układu od którego zależy jakość naszego sportowego życia.

 

Kolagen - KFD Premium Collagen Plus

Mowa tu o układzie ruchu, albowiem to dolegliwości wspomnianego układu bywają swoistą bolączką w prowadzeniu aktywności fizycznej. Niezależnie od tego, czy mowa tu o dolnej czy górnej części ciała, składowe układu ruchu takie jak: więzadła, torebki stawowe, ścięgna czy chrząstki ulegają stopniowemu zużyciu. Na rynku suplementów istnieją jednak produkty, które w mniejszym bądź większym stopniu pozwalają na poprawę działania układu ruchu.

 

Jednym z takich suplementów jest MSM (metylosulfonylometan) czyli siarka organiczna. Ten poprzez swe właściwości może prowadzić do zmniejszenia dolegliwości ze strony naszego układu ruchu. Nadmieniam, że każdy suplement to tylko dodatek, co w praktyce oznacza, że nie powinniśmy go traktować jako główny element naszej terapii. Co więcej, konsultacja lekarska z lekarzem specjalistą jest w tym przypadku wysoce zalecana.

kolagen

 

MSM to suplement, który posiada właściwości przeciw utleniające oraz działanie przeciwzapalne. Patrząc przez pryzmat wspomnianego wyżej układu ruchu, działanie przeciwzapalne to klucz w walce z bolesnymi skutkami ubocznymi zapalenia stawów, niezależnie od typu danego schorzenia. MSM sprawdza się również w aspekcie oczyszczania organizmu z metali ciężkich oraz toksyn. Nie od dziś wiadomo, że ma to niebagatelny wpływ na naszą ogólną kondycję zdrowotną, jak i również aspekt kosmetyczny.

 

Wracając jednak do tematyki przewodniej tego artykułu, czyli funkcjonowania naszego układu ruchu oraz wpływu MSM na jego działanie, pragnę nadmienić, że MSM nie wykazuje bezpośredniego wpływu na działanie układu ruchu. W praktyce oznacza to tyle, co wpływ pośredni, czyli relację MSM z GH (hormonem wzrostu). To właśnie wspomniany hormon jest w dużej mierze odpowiedzialny za procesy regeneracyjne układu ruchu. To z kolei przekłada się na jego prawidłowe funkcjonowanie. MSM aktywuje receptor IGF-1, co sygnalizuje naszemu ciału, że należy produkować więcej hormonu wzrostu. W związku z tym, suplementacja MSM może prowadzić do zwiększenia poziomu GH w naszym organizmie, a co za tym idzie wpływać na stan naszego układu ruchu.

kolagen i msm

Należy dodać, że suplementacja MSM poprzez pośredni wpływ na hormon wzrostu prowadzi do wzrostu wytwarzania ważnego elementu w całym procesie regeneracji czyli kolagenu. Kolagen to białko, które stanowi główny składnik tkanki łącznej. Kolagen to budulec tkanki łącznej organizmów żywych, a ponadto zapobiega dolegliwościom ze strony układu ruchu. Co więcej, kolagen jest z powodzeniem stosowany w przemyśle farmaceutycznym, gdzie jest stosowany przy rekonstrukcji kości czy nawet wypełnianiu zmarszczek.

 

Korzystanie z siarki organicznej może wpływać na jakość funkcjonowania naszego układu ruchu. Jak widać, MSM przez pośredni wpływ na hormon wzrostu aktywuje szereg procesów regeneracyjnych, związanych również z produkcją kolagenu. MSM to suplement warty uwagi, albowiem może być świetnym dodatkiem do prowadzonej terapii czy rehabilitacji pourazowej. Suplementacja siarką organiczną sprawdzi się również jako swoiste działanie prewencyjne, tak by zachować nasz układ ruchu w jak najlepszej kondycji przez lata. Jeśli do tej pory nie miałeś żadnych dolegliwości ze strony aparatu ruchu, należy się cieszyć. Nie należy jednak zapominać, że trening (niezależnie od jego formy) wpływa na jego szybsze zużycie. Powiedzenie „sport to zdrowie” nie sprawdza się bowiem, jeśli sami nie zadbamy o pewne obszary naszego sportowego życia.

 

Źródła w języku angielskim:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23071812

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23011466

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23043451

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23013531

Kategorie: Artykuły,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13