kfd protein dessert

Libido- dlaczego słabnie?


Libido

Jak poradzić sobie ze słabnącym libido?

Jeżeli mówimy o spadku libido, na ogół mamy na myśli, obniżenie popędu seksualnego, które to może być spowodowane stresem, czy też nadmiernym zmęczeniem. Warto wiedzieć, że długotrwały spadek libido, może być spowodowany szeregiem chorób. Przyczynić się mogą do tego takie choroby, jak fizyczne, psychiczne, ale także te związane z hormonami. Co więcej, podłożem obniżenia naszego libido mogą stać się także leki.

Należy wiedzieć, że libido można poprawić stosując się do kilku ważnych rad, które są zależne od tego, jaka jest przyczyna jego osłabienia.

 1. Psychologiczne przyczyny

Jeśli niski poziom naszego libido ma podłoże psychologiczne, najczęstszymi przyczynami są:
- problemy w związku partnerskim
- depresja
- przeżycia z dzieciństwa, na przykład molestowanie seksualne
Jeżeli borykamy się z podobnymi problemami, warto zasięgnąć rady specjalisty, udać się do psychologa, czy też na terapię par i małżeństw. W chwili, kiedy to doznaliśmy w dzieciństwie traumatycznych przeżyć w kontekście seksualnym może wystąpić całkowity brak popędu płciowego. Jeśli nie uzyskamy fachowej pomocy może on trwać całe życie.

2. Choroby

Spadek libido może być także spowodowany chorobami, z jakimi się borykamy. Najczęściej chorobami tymi są:
- zaburzenia cechujące się zwiększoną produkcją hormonu, jakim jest prolaktyna
- cukrzyca
- choroby serca

3. Przyczyny środowiskowe

Bardzo często zdarza się, że spadek libido jest spowodowany zanieczyszczeniami, oraz zatruciami wywołanymi przez skażone środowisko. Tym samym warto wiedzieć, że na nasze libido negatywnie działa mangan, chlorek winylu, a także izocyjan.

4. Spadek libido a leki

Także leki mogą powodować w nas postawę anty i być przyczyną braku ochoty na seks. Lekami tego typu są najczęściej te, które obniżają nasze ciśnienie, uspokajają, działają psychotropowo. Często także używki typu marihuana, heroina, amfetamina czy alkohol, negatywnie wpływają na nasze libido.

5. Zaburzenia hormonów

Hormony bardzo intensywnie wpływają na nasze życie a tym samym na życie seksualne. Jeśli w naszym organizmie występuje niedobór testosteronu, następuje obniżenie poziomu libido. Tego typu sytuacja wymaga leczenia i zastosowanie specjalistycznych hormonów, co zapewni pożądane efekty.

Jak poprawić libido?

Istnieje kilka sposobów, aby wpłynąć na swoje libido. Zdrowy tryb życia, począwszy od diety a kończąc na aktywności fizycznej, zapewnią naturalny wzrost popędu seksualnego. Jednym ze sposobów na podkręcenie swojego libido, są tzw. afrodyzjaki. Pobudzają one nasze życie seksualne, a także zapobiegają wszelkiemu typu zaburzeniom erekcji.

Między innymi afrodyzjakami dla mężczyzn są:

  • Banany
  • Kurkuma
  • Figi
  • Dynia

Z kolei najbardziej znane afrodyzjaki dla kobiet to:

  • Witaminy grupy B
  • Miłorząb japoński
  • Lukrecja
  • Damiana

Jeżeli chcemy cieszyć się doskonałym życiem seksualnym, powinniśmy także unikać nadmiaru cukrów, tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, alkoholu, a także odreagowywać we właściwy sposób stres, np. poprzez sport.

Kategorie: Artykuły,Porady,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.16