kfd protein dessert

Nasiona granatu na lepszą potencję

Źródło zdrowotnych właściwości tego owocu, jakim jest owoc granatu znano już w starożytności, ceniąc sobie jego zastosowanie nie tylko w aspekcie walorów smakowych, ale i również w medycynie. Jego symbolika jest powszechnie znana w biblii czy w torze, uznana jako symbol płodności i życiodajnego napoju. Mimo, iż owoc ten jest trudny do skonsumowania, zaleca się go spożywać w naturalnej formie, a w zasadzie jego nasiona, które są bogate w witaminy, przeciwutleniacze oraz fitoestrogeny.

Dowiedziono, iż owoc granatu zawiera więcej witaminy C niż cytryna. Sokiem z tego owoców niegdyś leczono rany, obecnie także stosuje się go, jako antidotum do spraw anty-trądzikowych, a w kosmetologii jest składnikiem kremów niwelujących blizny. To tylko kilka faktów, popularnie wykorzystywanych na co dzień.

Świadomość zastosowania granatu  jest coraz wyższa. Pożytek z niego również zrobiono  w terapiach hormonalnych, jak wiadomo zawiera on w swoim składzie folikulinę, czyli naturalnie występującą formę estrogenu. Łagodzi on objawy przekwitania, dlatego coraz więcej kobiet w tym okresie sięga po ten owoc. Kolejną właściwością, przemawiającą za dobroczynnym wpływem tego owocu, jest profilaktyka antyrakowa. Systematyczne spożywanie tego owocu może uchronić nas przed zmianami nowotworowymi, zwłaszcza jeśli chodzi o raka prostaty czy piersi.

Sok z granatu może wspomóc także kurację przy takich schorzeniach związanych z gruczołem krokowym u mężczyzn czy przy zaburzeniach z erekcją. Oprócz tego, odpowiednio wypijana dawka soku przyczynia się korzystnie na pracę naszego serca oraz całego układu krążenia. Obniża ciśnienie tętnicze oraz pomaga w redukcji złogów cholesterolu.

Granat w diecie

Nie tylko pozytywnie wpływa na nasz organizm ale przyczynia się również do wspomagania takich procesów, jak chudnięcie. Wyciąg z liści granatu wpływa na niższą przyswajalność tłuszczu przez jelita, a także zmniejsza uczucie głodu. Dodatkowo granat, nie tylko ze względu na swój erotyczny kształt, ale i z uwagi na walory smakowe jest uznawany za afrodyzjak. Dzięki przeciwutleniaczom możemy poprawić swoją potencję, zaburzenia z erekcją oraz z niepłodnością. Bowiem 1 szklanka soku z nasion granatu dziennie, powstrzymuje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za dysfunkcje seksualne.

Dodanie granatu do diety upiększa także nasze ciało, wpływając na nie od wewnątrz. Za sprawą kwasu elagowego, wzmacniają się ściany naszych komórek, które zatrzymują lepsze nawodnienie w organizmie. W rezultacie opóźniany jest proces starzenia się skóry. Warto także wspomnieć o jego działaniu antybakteryjnym, co wpływa korzystnie na kurację skórną.

Reasumując, ten niezwykle orzeźwiający owoc to doskonała broń w walce o świetną kondycję i zdrowie. Z powodzeniem możemy się nim zajadać czy wypijać.

Efektem jego działania jest zbawienne oddziaływanie na:

  • poprawę pracy układu krążenia,
  • obniżenie poziomu cholesterolu,
  • wspomaganie profilaktyki antynowotworowej,
  • wspieranie leczenia przy przypadłościach związanych z prostatą, zaburzeniami erekcji, niepłodności,
  • łagodzenie skutków menopauzy, stanu przedmiesiączkowego,
  • odmłodzenie skóry,
  • leczenie zmian trądzikowych,
  • ułatwienie procesu odchudzania.

Kategorie: Artykuły,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15