kfd protein dessert

Oczyszczanie organizmu

oczyszczanie organizmu

Wstajesz rano, pędzisz do pracy na kilka, czasem kilkanaście godzin. Praca w biurze, przed komputerem, po jej zakończeniu pędzimy do domu, gdzie czeka na nas kanapa, ukochany serial w TV i mnóstwo słodkich i słonych (a także niezdrowych!) przekąsek. W międzyczasie szybki lunch na mieście, najlepiej w restauracji typu fast food, gdzie jest szybko i tanio. Kładziemy się spać, na drugi dzień od nowa to samo. Do tego wszystkiego dochodzi stres i ciągłe przemęczenie.

Tu warto się zapytać – ,,a gdzie jest czas dla nas”? Bo tu warto wspomnieć, że taki stan rzeczy każdego dnia gromadzi toksyny szkodliwe dla naszego zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Szkodliwe toksyny mogą być powodem chorób serca, układu krążenia, depresji, czy (co najgorsze!) powstawania nowotworów. Same w sobie mają również szkodliwy wpływ na nasz układ odpornościowy. Pytanie jak najlepiej możemy oczyścić nasz organizm ze zbędnych toksyn?

Dieta, ale… nie tylko

Bo nic nie jest w stanie tak dobrze oczyścić naszego organizmu jak zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Oczywiście, siłownia też jest dobrym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że przebywając na powietrzu dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią porcje tlenu. W związku z tym zbawienny może okazać się zwykły spacer. Często zbędne toksyny mają również ogromny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Dlatego tu często zalecana jest joga. Ćwiczenia, które wykonujemy mają bowiem wpływ nie tylko na naszą kondycje fizyczną, ale pozwalają zrelaksować nasz umysł po nawet najbardziej stresującym dniu.

Nie tylko to co jemy, ale i pijemy

Dokładnie! Dlatego jeśli chcemy oczyścić nasz organizm, warto zacząć dzień od szklanki wody z cytryną. Zielona herbata nie tylko doskonale wpływa na nasz układ trawienny, ale i może zapobiegać nowotworom. Codziennie warto pić również kefir, jogurt, lub maślankę. Ogólnie rzecz biorąc płyny są bardzo ważnym elementem oczyszczania organizmu, dlatego pamiętaj aby codziennie pić minimum dwa litry wody dziennie! Warto też zrezygnować z picia kawy i czarnej, mocnej herbaty.

A co z jedzeniem? Tu przede wszystkim należy wykluczyć produkty zawierające zbyt dużą ilość cukrów i tłuszczów. Dlatego do swojego menu włącz przede wszystkim warzywa, owoce, chude mięso i ryby. Na śniadanie wybieraj pełnoziarniste pieczywo. Kolacja? Ta najlepiej jeśli składa się na przykład z sałatki wielowarzywnej. Ponadto w skład produktów, które mogą z powodzeniem oczyścić nasz organizm zalicza się między innymi: żurawinę, buraki, kapustę, kaszę jaglaną, seler, pietruszkę, figi, jabłka, czy różnego rodzaju zioła.

Nie myl z odchudzaniem!

To niestety częsty problem wielu z nas. Mylimy oczyszczanie ze zgubieniem zbędnych kalorii, a to nie to samo! Oczyszczanie organizmy, to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych i nie tylko tych, która prowadzi do poprawienia naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego. A jeśli dodatkowo uda nam się przy tym zadbać o zdrową, ładną sylwetkę – tym lepiej!

Kategorie: Artykuły,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15