kfd protein dessert

Peeling kawowy- sprzymierzeniec w walce z cellulitem

Peeling kawowy

Peeling kawowy

Wielu z nas, nie wyobraża sobie dnia bez kawy, ten aromatyczny zapach i pobudzające właściwości dają tzw. kopa do działania na kilka godzin. Jednak pozostałości po kawie, nie muszą od razu lądować w koszu, ponieważ to właśnie z fusów można wywróżyć sobie doskonale gładką i ujędrnioną skórę pozbawioną cellulitu!

Kawa, to nie tylko dobrze od wieków znany ”eliksir”, ale także doskonały środek przeciwdziałający powstawaniu pomarańczowej skórki. Za sprawą zawartej w owocach kawowca kofeiny, możemy opóźnić proces starzenia się skóry, zniwelować cienie pod oczami, czy wspomóc swoją walkę z cellulitem i zbędnymi kilogramami. Kawa wspomaga proces redukcji komórek tłuszczowych, poprawia mikrokrążenie i zapobiega powstaniu nowych komórek tłuszczowych.

Kofeina jest częstym składnikiem wykorzystywanym w kosmetyce i farmacji, jednak i domowym sposobem przy niewielkim nakładzie czasu, jesteśmy w stanie stworzyć swój własny kosmetyk. Do sporządzenia peelingu kawowego wystarczy zaledwie kilka składników, którymi na co dzień posiłkujemy się w kuchni.

Peeling kawowy doskonale wygładzi oraz ujędrni naszą skórę. Przy systematycznym stosowaniu owego środka, oznaki obrzęków cellulitowych zostaną zminimalizowane i coraz mniej odczuwalne na skórze. Odstęp pomiędzy kolejnymi peelingami powinien trwać od 7 do 10 dni, bowiem nasz naskórek w naturalny sposób regeneruje się w ciągu 3 tygodni.

Co jest potrzebne nam do sporządzenie naszego peelingu?
Wariacji jest kilka, aby jednak urozmaicić swój peeling można dodać sól morską lub cukier brązowy.

  • 2 czubate łyżki kawy
  • 2 łyżki oliwy/olej roślinny
  • 1 łyżka soli morskiej/ cukier brązowy

Dla podkręcenia walorów zapachowych, można również dodać cynamon.

Sposób przygotowania:

Zalewamy naszą kawę, niewiele ponad 1 cm nad fusami, czekamy ok 3-5 min aż nasz napar się zaparzy. Dodajemy do niego w zależności od swoich preferencji, cukier brązowy lub sól morską-chodzi o gruboziarniste granule, które również wspomogą masaż. Nasz peeling musi mieć żelowatą konsystencję, dlatego dodajemy do niego oliwę lub olej. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i w ten o to sposób powstaje nasz preparat.Coffee skin scrub

Po prysznicu, należy wsmarować środek w miejsca, na których występuję pomarańczowa skórka. Odczekać od 10- 15 minut i spłukać letnią wodą. Po wykonanym zabiegu zaleca się użyć balsamu nawilżającego lub typowy kosmetyk ujędrniający, co spotęguje działanie peelingu kawowego.

Jeśli macie ochotę wykonać peeling całego ciała, możecie połączyć powstały preparat z ulubionym żelem pod prysznic.

Takich zabiegów nie poleca się osobom z bardzo wrażliwą skórą, naczynkową czy kobietom w ciąży, gdyż może przejawiać się to powstałymi po peelingu zaczerwieniami i podrażnieniami skórnymi.

 

Kategorie: Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13