kfd protein dessert

Problemy z trawieniem

brzuch,,Jesteśmy tym co jemy”, często słyszymy. Zdanie to idealnie odzwierciedla nasz styl życia w dzisiejszych czasach. Jemy szybko, niezdrowo, nieregularnie, a w dodatku jesteśmy notorycznie zmęczeni, zestresowani i przepracowani. Taki stan rzeczy nie może źle się nie odbijać na naszym ogólnym samopoczuciu, w tym trawieniu. A skoro o trawieniu mowa, zanim podamy główne przyczyny problemów z trawieniem, podpowiemy na jakie objawy zwracać uwagę.

Podstawowe objawy

To przede wszystkim bóle i wzdęcia brzucha. Tak zwane notoryczne uczucie sytości. Mogą pojawić się również nudności, wymioty i biegunki. Do częstych objawów zalicza się również problemy z wypróżnianiem. Jeśli tego typu objawy utrzymują się dłużej, niż kilka dni, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Główne przyczyny problemów trawieniem

To przede wszystkim zgaga, która dokucza nam najczęściej i jest niczym innym jak cofaniem się pokarmu wraz z zawartym w żołądku kwasem. Podobne objawy występują w przypadku refluksu żołądkowego, przy czym w tym przypadku treści z żołądka mogą cofnąć się aż do przełyku. Do najboleśniejszych dolegliwości zalicza się jednak wrzody żołądka objawiające się wydzielaniem zbyt dużego kwasu w żołądku. Wrzody żołądka należy jednak bacznie obserwować, gdyż często mylone są z zapaleniem żołądka, gdzie do ogromnego bólu mogą dojść wymioty – te mogą nawet zawierać krew.

Zakwaszenie żołądka – co to takiego?

Krótko mówiąc jest to stan, gdzie nasz żołądek nie funkcjonuje poprawnie, wydzielając do naszego organizmu zbyt wiele kwasu solnego. Do zakwaszenie organizmu możemy doprowadzić przede wszystkim przez nieodpowiednią dietę. Zatem jedzenie typu fast food zdecydowanie sprzyja zakwaszeniu organizmu. Ale wspomniane zakwaszenie może występować również w przypadku spożywania takich produktów jak: mięso, sery, jaja, czy warzywa. Grunt, czy nasz organizm dobrze trawi przyjmowane potrawy. Do tego wszystkiego dochodzi stres i przemęczenie, które mogą mieć wręcz kluczowy wpływ na pracę naszego żołądka.

A jak to wygląda od strony medycznej?

Czyli tu warto zadać sobie pytanie, kiedy w naszym organizmie może dojść do zakwaszenia. Jak doskonale wiemy niecały posiłek trafia do naszego organizmu. Najważniejsza jego część wchłaniana jest przez jelito cienkie. Pojawiają się jednak niestrawione resztki, te powinny trafić do jelita grubego, a następnie stopniowo wydalane. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy owe niestrawione części jedzenia przedostają się do naszego krwioobiegu. Wtedy to dochodzi do zakwaszenia organizmu.

Polepszenie trawienia

Tu nie potrzeba wielkich teorii, a wystarczy tylko kilka prostych trików. Przede wszystkim jedzmy regularnie, choć zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach o to trudno. W związku z tym pamiętajmy chociaż aby nie jeść szybko, dokładnie przeżuwając. Kolejnym ważnym punktem jest zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Zatem nic tak nie zadba o nasze trawienie jak półgodzinny spacer po sytym obiedzie.

Kategorie: Artykuły,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.15