kfd protein dessert

NOWE Skórka pomarańczowa

beautiful girl with  meter

1. Co to jest skórka pomarańczowa?

Skórka pomarańczowa inaczej lipodystrofia występuje u ponad połowy kobiet. Jest to odkładanie się tłuszczu w tkance podskórnej bioder, ud, brzucha, pośladków oraz ramion. Zwykle najbardziej zauważalna zmiana jest w okresie dojrzewania lub podczas nadmiernego przyrostu masy ciała.Przyczyny powstawania skórki pomarańczowej są złożone i zależne od wielu czynników. Znacznie częściej problem dotyka kobiety niż mężczyzn.

2. Przyczyny powstawania:

Powstawanie cellulitisu jest procesem złożonym. Przyczyn można szukać w wielu obszarach życia codziennego. Siedzący tryb życia przyczynia się do powstawania skórki pomarańczowej. Poprzez długotrwałe siedzenie tkanki są nadmiernie uciskane co utrudnia krążenie. Powodując liczne obrzęki czy opuchnięcia, które sprzyjają nagromadzaniu się skórki pomarańczowej. Brak lub bardzo znikoma aktywności fizyczna również wpływa nie korzystnie na wygląd oraz kondycje naszej skóry. Ważne aby starać się w miarę naszych możliwości uprawiać sport minimum 3 razy w tygodniu. Poprzez wysiłek organizm jest dużo bardziej dotleniony a nasza przemiana materii usprawnia się. Kolejną przyczyną jest tendencja genetyczna, znaczna część szczupłych kobiet boryka się z problemem cellulitu. Jest to uwarunkowane genetycznie i nie zależna od naszej woli. Kolejnym elementem wpływającym na powstawanie cellulitu jest nieprawidłowa dieta, która ma kluczowe znaczenie w powstawaniu oraz gromadzeniu się komórek tłuszczowych w tych opornych miejscach. Spożywanie produktów przetworzonych o dużej zawartości tłuszczu, soli oraz węglowodanów nie wpływa korzystnie na kondycje naszej skóry. Powoduję również zatrzymywanie wody o organizmie. Dlatego warto pamiętać aby odżywiać się zdrowo i racjonalnie.

3. Rodzaje cellulitu:

  • cellulit tłuszczowy- powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczowych w naszym organizmie. Na skórze tworzą się widoczne grudki w okolicach bioder, ud, pośladków, brzucha.
  • cellulit wodny- powstaje na skutek złego krążenia w naszym organizmie. Nadmiernie miękka tkanka łączna pozwala na przenikanie toksyn do komórek tłuszczowych. Najczęściej widoczny w okolicy ud, kostek, ramion.
  • cellulit obrzękowy- proces jego tworzeni jest długotrwały oraz trudny do zwalczenia. Przy dotyku miejsc zmienionych cellulitem widoczne są bolące ściśle zbite grudki tłuszczu. występuje głównie w okolicy kolan oraz ud.

 

4. Jak z nim walczyć?

Walka z cellulitem jest dość mozolna oraz długotrwała. Wymaga od nas sporego zaangażowania oraz cierpliwości i systematyczności. Początkowo można sięgnąć domowych sposobów między innymi: masaże, kąpiele natryskowe, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, zmiana trybu życia, bicze wodne, kremu wyszczuplające. Czasami stosowanie wyżej wymienionych metod pozwala zmniejszyć a w niektórych przypadkach pozbyć się skórki pomarańczowej. Niektóre kobiety dla uzyskania lepszego efektu decydują się  na zabiegi w salonach medycyny estetycznej, która przynosi szybciej oraz bardziej spektakularne efekty. Warto pamiętać aby efekt był trwały potrzeba czasu oraz cierpliwości.

 

 

 

 

Kategorie: Artykuły,Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13