kfd protein dessert

Woda klonowa na zdrowie

woda klonowa

Coraz częściej spotykamy na sklepowych półkach różne napoje, które mają nam pomóc w zachowaniu prawidłowego zdrowia i diety, jak np. napoje z aloesu, z zielonej herbaty czy woda kokosowa. Tym razem nie obyło by się bez kolejnego pomysłu na linii – prozdrowotnych napojów, otóż do akcji wkracza woda klonowa popularna w Kanadzie, skąd bierze swoje źródło pochodzenia.

Poszukiwanie to nowszych i atrakcyjniejszych alternatyw dla klasycznej wody mineralnej to zadanie wielu koncernów. Woda klonowa jeszcze dobrze nie została wprowadzona na rynek europejski, a już wywołuje falę dyskusji, zagrażając pozycji pioniera – wodzie kokosowej.

maple water1

Pozyskiwanie

Proces przetworzenia zaczyna się od soku klonowego, który wydobywa się w naturalny sposób, wbijając w korzeń kranik. Ciecz, którą wyciąga drzewo z gruntu, jest filtrowana przy pomocy korzeni. Dzięki temu wzbogaca się o szereg wartości odżywczych, których szacuje się na 50 składników. Sama woda klonowa jest przeźroczystą cieczą, która ma w sobie delikatną słodycz.

maple water

Walory

Zdecydowanie jest walorem jest to, iż to niskokaloryczny smakowy napój, zawiera około 50 składników odżywczych i ma działanie nawilżające oraz nawadniające organizm. Do tego wiadomo, iż jej konsumpcja może przyczyniać się do stabilizacji poziomu cukru we krwi oraz obniżenia ciśnienia za sprawą zawartości kwasu abscysonowego. Jednak jest to zbyt niewiele informacji, które pozwalają na legalną sprzedaż czy promowanie wody klonowej, jako fontanny zdrowia w Europie. Naukowcy badają ciecz dokładnie, gdyż nie wszystko co jest dobre dla drzewa może okazać się pożyteczne dla człowieka. Fenomenem jest jednak to, iż na Dalekim Wschodzie oraz w Rosji woda klonowa funkcjonuje już od jakiegoś czasu, jako środek medyczny, a w zasadzie woda medyczna, która ma się służyć poprawie schorzeniom takim, jak  problemy z tarczycą, cukrzyca, osteoporoza.

Maple-water_72968002

Podsumowanie

Brak dowodów naukowych promujących jej właściwości, stawia znak zapytania przy tego rodzaju napoju. Z kolei można się pokusić o nazwanie wody klonowej nadchodzącym trendem zza Oceanu, który prawdopodobnie w 2016 roku dotrze i do naszych rodzimych sklepów, z jakim rezultatem czas pokaże.

Kategorie: Zdrowe odżywianie i eko życie

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Kulturystyka i fitness

Zobacz wszystkie artykuły

Partnerzy portalu

log-kfd-ar log-kfd2-ar
0.13